Najmocniejsze piwo świata jest podawane w wiewiórce. Miało być luksusowo, a jest przerażająco

Redakcja 25.11.2016
Najmocniejsze piwo świata w futrzanym etui
Fotografia: www.brewdog.com

Pomysłodawcy twierdzą, że kontrowersyjny pokrowiec na butelkę jest niczym innym niż ekskluzywną sztuką. 

BrewDog to szkocki browar, który swoją bogatą ofertą podbił serca smakoszy piwa na całym świecie. Firma coraz prężniej działa nie tylko w Europie, ale również w Stanach Zjednoczonych. To przedsiębiorcy z Ohio zachęcają do inwestowania w fabrykę trunku, który trafai do sklepów na całym świecie. Wśród prezentów, które można otrzymać za dofinansowanie DrewDoga, znalazło się kontrowersyjny, zwierzęcy pokrowiec na butelkę.

Browar zebrał już ponad 80 milionów złotych. Dziesięciu najbardziej hojnych darczyńców z USA dostanie w prezencie najmocniejsze na świecie piwo, odziane w etui wykonane z wypchanego, martwego gryzonia, zabitego przez samochód - w skutek nieszczęśliwego wypadku. Zarząd BrewDog twierdzi, że zarówno piwo, jak i futrzany futerał, to bez wątpienia jedna z najoryginalniejszych i najbardziej kontrowersyjnych rzeczy, jakie zrobili, a nagrodę za dofinansowanie określają mianem epickiej.

Piwo z browaru BrewDog w pokrowcu z wiewiórki
Fotografia: BrewDog

Piwo z browaru BrewDog w pokrowcu z wiewiórki

I nie ma mocnych

Nie wszyscy są jednak zachwyceni pomysłem firmy. Wielu internautów twierdzi, że pomysł z wypychanymi gryzoniami jest chory, a BrewDog stracili właśnie klientów, którzy cenili ich produkty za to, że są wegańskie. Niektórzy powiedzieli, że browar strzelił sobie w kolano, a twórcy tego pomysłu powinni wstydzić się tego, że nie szanują zwłok zwierząt - nawet jeżeli to nie oni je zabili. Ale wydaje się, że apele pójdą na marne. Przedstawiciele browaru tłumaczą, że to oferta tylko dla najbardziej hojnych, a futra nie będą wprowadzone do masowej sprzedaży.

To sztuka – stwierdził współzałożyciel firmy, James Watt. 

The End of History to jasne piwo belgijskie, doprawione szkocką pokrzywą i jałowcem, które zawiera aż 55% alkoholu. Jak łatwo się domyślić, to produkt bardzo luksusowy, który został stworzony w 2010 roku w liczbie 12 butelek. Po uzbieraniu odpowiedniej sumy BrewDog wybuduje w mieście Columbus fabrykę, która zajmie się produkcją tego napoju na szeroką skalę - browar chce wykorzystać fakt, że w stanie Ohio zniesiono zakaz produkowania piw o zawartości alkoholu większej niż 12%.

Piwo z browaru BrewDog w pokrowcu z wiewiórki
Fotografia: BrewDog

Piwo z browaru BrewDog w pokrowcu z wiewiórki

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów