Mrożonki tej firmy mogą być niebezpieczne dla zdrowia. GIS wydał ostrzeżenie

Redakcja 07.07.2017
Brokuły
Fotografia: East News

W mrożonych brokułach odkryto niepokojącą ilość pestycydów. 

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że w mrożonych brokułach firmy Saint Eloi wykryto wysoki poziom pozostałości pestycydów. Ich producent, firma Oerlemans Foods Polska, podjęła decyzję o wycofaniu ich ze sprzedaży. 

Jak podaje GIS, w mrożonych brokułach poziom pozostałości pestycydu - chlorpiryfosu, przekroczył najwyższy dopuszczalny poziom określany dla tego typu produktów w przepisach prawa żywnościowego. Portal Pomorska.pl informuje, że zastrzeżenia dotyczą partii o numerze 4527040 2/1. Konkretnie, chodzi o opakowania 450 g, których zawartość należało spożyć do sierpnia 2018 roku. 

Podjęto już czynności, które mają za zadanie zidentyfikować dostawców felernych produktów, a firma zapewnia, że problem dotyczy tylko jednej partii. 

To dotyczyło niewielkiej partii produktu, dla jednego klienta. Produkt został wycofany z rynku - poinformował przedstawiciel firlmu Oerlemens Foods Polska w rozmowie z Pomorska.pl. 

Jak informuje Pomorska.pl, firma zapewnia, że przekazała do badania również próbki z innych partii i oczekuje na wyniki. Przetwory warzywne marki Saint Eloi można dostać między innymi w sklepach Intermarche.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów