Tych dwóch drinków lepiej nie zamawiać w barze. Dlaczego? Wyjaśnia doświadczony barman

Anna Respondek 06.12.2017
Barman
Fotografia: Pixabay

O powodach opowiedział doświadczony barman.

Drinki to coraz popularniejszy napój wyskokowy, z którego chętnie korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Mojito,  Cuba Libre czy drinki z Martini to najczęstsze wybory wielu osób, choć nie w każdym barze smakują tak samo. Skąd bierze się ta różnica? 

Doświadczony barman postanowił podzielić się swoją tajemną wiedzą z Independent.co.uk i wyjawił, jakich drinków nigdy nie powinno zamawiać się w barach i restauracjach. Powodów jest wiele. Po pierwsze barmani oceniają na tej podstawie klienta, po drugie często oszukują i nie umieją zrobić ich jak należy. 

giphy-downsized

Mojito

Na pierwszym miejscu, według Roba Del Giorno, znajduje się właśnie popularny drink mojito. Czemu nie warto, a nawet nie należy go zamawiać? Ponieważ większość barmanów nie do końca wie, jak go zrobić, w szczególności, jeśli chodzi o odpowiednie potraktowanie liści mięty.

Jeśli tylko zamówisz mojito, większość barmanów weźmie przyrząd do robienia drinków i zacznie zgniatać miętę - zaznaczył.

To jedna z najgorszych rzeczy, ponieważ nie uwolni miętowego zapachu i smaku, a z pewnością kawałki liści na kilka godzin utkną w zębach klientów.

giphy-downsized (1)

Dry Martini

To prawdziwe zaskoczenie, ponieważ wydawałoby się, że drink składający się z dwóch składników, nie powinien przysporzyć problemów. Prawda jest zupełnie inna. Trudność leży w samych zamawiających i tym, na jakim poziomie ma być martini, gdyż istnieją różne rodzaje, jak suche martini czy brudne martini. Są również klienci, którzy proszą o wódkę. Najlepiej jednak nigdy nie prosić o wstrząśnięte martini.

Głównym składnikiem wermutu są winogrona. Wstrząsanie nie poprawia smaku martini, wie o tym każdy miłośnik tego drinka - podkreślił barman.

Przede wszystkim, według Del Giorno, nie należy zamawiać czegoś spoza listy drinków dostępnych w danym barze. Jak przyznaje, to naprawdę denerwujące.

A Wy, jaki drink lubicie najbardziej? ;)

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów