McDonald's wycofuje kanapkę Big Mac. Ale nie to jest najważniejsze

Martyna Kraus 27.07.2016
Zestaw Big Mac
Fotografia: facebook.com/McDonaldsPolska

"Razem z dostawcami omawiamy i oceniamy rozwiązania, które na ten moment są dla nas najlepsze" - tłumaczą przedstawiciele firmy.

McDonald’s nie raz zdenerwował swoich fanów, gdy z menu niespodziewanie zniknęły ich ulubione przysmaki. Tym razem w ofercie sieci restauracji szybkiej obsługi zabraknie kanapki Big Mac. Zmiany obejmują tylko i wyłącznie Wenezuelę, ale nie sprawia to, że ta informacja nie powinna nas interesować. Warto poznać powody, dla których tak znana marka odważyła się wykreślić z menu najpopularniejszą kanapkę. 

Wenezuela jest pogrążona w głębokim kryzysie. Skutkiem dużych problemów ekonomicznych jest deficyt jedzenia. McDonald’s jeszcze nie opublikował żadnej oficjalnego stanowiska, które wyjaśniałoby powód zniknięcia podwójnego burgera z menu, ale wenezuelskie media spekulują, że przyczyną są problemy w pozyskaniu odpowiedniej ilości produktów. Zdaniem wielu dziennikarzy McDonald’s nie jest w stanie zapewnić regularnych dostaw dodatkowych bułek, które składają się na kompozycję kanapki Big Mac.

Wenezuelski McDonald’s non stop pracuje nad rozwiązaniem tej sytuacji. Nie wycofujemy Big Maca z menu na stałe. Razem z naszymi dostawcami omawiamy i oceniamy rozwiązania, które na ten moment są dla nas najlepsze. Chcemy przywrócić tę pozycję w menu – tłumaczy rzecznik sieci.

Chociaż wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak niezdrowe jedzenie oferuje nam amerykańska sieć, to i tak każdy z nas, od czasu do czasu przekroczy próg McDonald’sa. Tak samo jest nie tylko w Wenezueli, ale i na całym świecie. Zmiany w tych wybranych placówkach sieci restauracji nie zaważą o losach ludzkości, ale nie ma co się oszukiwać, że niejedna osoba czytając taki artykuł dopiero dowie się o problemach w Wenezueli. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów