McDonald's testuje nowy smak frytek

Paulina Szestowicka 04.05.2016
McDonald's frytki
Fotografia: www.youtube.com

Wprowadzono je do jednej restauracji, a klienci od razu oszaleli na ich punkcie. 

Bez różnicy, czy jesteśmy klientami sieci McDonald’s czy też nie, na pewno każdy jest pod wrażeniem tego, jak prężnie i skutecznie ona działa. Wszystkie nowe pozycje do menu są testowane na lokalnych klientach, a dopiero później ewentualnie wprowadzane do restauracji na całym świecie. Tak też jest z frytkami o smaku czosnku, których już teraz można spróbować w jednym punkcie w Kalifornii

W 2015 roku w kilku restauracjach w Meksyku testowano frytki ze słodkich ziemniaków. Według osób, które je skosztowały, były naprawdę smaczne. Jednak nie stały się tak popularne, żeby wprowadzić je do stałej oferty. Czosnkowe wywołują znacznie więcej emocji i istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wkrótce będzie je można zamówić w 250 punktach. Ich popularność jest  spowodowana nie tylko ich smakiem, ale też wyglądem. Frytki są obsypane przyprawą i wyglądają zupełnie inaczej niż te, które można było zamówić dotychczas.

Podejście nr 2

Co ciekawe, McDonald's już kilka lat temu rozpoczął testowanie nowych smaków frytek w wybranych punktach restauracyjnych. Zamawiając porcję, otrzymywaliśmy dodatkową saszetkę, która zawierała ostre lub słodkie przyprawy. Takie rozwiązanie nie spodobało się klientom, którzy twierdzili, że decydując się na jedzenie na mieście nie mają zamiaru robić nic, co choć trochę przypomina gotowanie. 

Czosnkowe frytki robią furorę także w mediach społecznościowych. Niestety, wszystkim tym, którzy mieszkają daleko od Kalifornii, pozostają tylko zdjęcia. Ewentualnie można spróbować zrobić domowe frytki o takim aromacie. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów