Ten napój podbija serca miłośników kawy i nie tylko! Wygląda jak latte, ale wcale latte nie jest

Paulina Ermel 31.01.2020
Kawa
Fotografia: Shutterstock

Wygląda na to, że mieszanka espresso z dużą ilością spienionego mleka właśnie została zdetronizowana!

Większość z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez kubka gorącej kawy w ręku. Myślę, że spokojnie możemy nazwać ją "napojem bogów". Nie dość, że jest pyszna, dodaje nam też trochę energii, która rano jest na wagę złota.

Kawę można pić na wiele sposobów. Najpopularniejsze formy kawy to espresso, americana, cappuccino czy latte. Tę ostatnią szczególnie upodobali sobie fani napojów z dużą ilością mleka. 

Jeżeli lubicie w napojach spienione mleko, mamy coś specjalnie dla was. Oto napój, który pokochali kawosze, ale nie tylko. Przypomina latte, ale wcale latte nie jest. Dlaczego? Bo nie zawiera kawy!

Latte bez kawy - nowy kulinarny trend

Latte ma wielu miłośników. Łączy w sobie pobudzającą kawę i aksamitny smak spienionego, i ciepłego mleka. Jednak w tym roku będziemy pić latte, która tak naprawdę latte nie jest. Wciąż jest to napój z dużą ilością spienionego mleka, ale jego podstawę stanowią zupełnie inne składniki!

Czym jest zatem "latte, ale nie latte"? Jest to spienione mleko z dodatkiem syropu roślinnego, matchy albo np. kurkumy. Jest to opcja, która nie pobudza, ale na pewno umili nam dzień. I świetnie nadaje się dla osób, które nie mogą spożywać kofeiny!

Latte bez kawy serwowana jest jak tradycyjna latte - albo w długiej szklance, albo w sporej wielkości filiżance. W zależności od dodatku może mieć różne kolory. Latte z matchą będzie zielona, a z kurkumą żółta.

Wypróbujecie na sobie?

Lubicie filmy romantyczne? Oto 11 ciekawych propozycji, które znajdziecie na Netflixie. Z pewnością umilą wam wieczór!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów