Kucharz zdradza przepis na idealny makaron. Wrzucanie go do gotującej się wody to kiepski pomysł

Redakcja 18.04.2017
Makaron
Fotografia: Pixabay

Gotowanie makaronu jeszcze nigdy nie było tak proste. 

Amerykański ekspert kulinarny Alton Brown zdradził przepis na idealny makaron. Wrzucanie go do gotującej się wody to duży błąd. 

Alton Brown to nie tylko amerykański kucharz znany chociażby z programu "Good Eats", ale również aktor, a nawet muzyk. Napisał również kilka książek na temat żywności i gotowania. Swoją przyszłość postanowił związać z branżą kulinarną, ponieważ był bardzo niezadowolony z jakości programów kulinarnych prezentowanych w amerykańskiej telewizji. Dlatego właśnie postanowił stworzyć własne kulinarne show. 

Swoimi patentami na idealne dania kucharz chętnie dzieli się ze swoimi fanami. Tym razem postanowił zdradzić przepis na doskonały makaron. Stosując się do jego wskazówek, możemy raz na zawsze pożegnać się z rozgotowanym makaronem i takim, który ciężko pogryźć.

Alton Brown
Fotografia: www.instagram.com/altonbrown/

Alton Brown

 Rewolucyjna metoda?

Zdaniem kucharza, gotując makaron popełniamy jeden kluczowy błąd - wrzucamy go do gotującej się wody. Brown zamiast tego proponuje zupełnie odwrotną metodą. Jak podaje Buzzfeed.com, w garnku powinniśmy umieścić potrzebną ilość makaronu, który następnie zalejemy zimną wodą tak, aby delikatnie go przykryła. Kiedy już woda zacznie się gotować, wystarczy przykręcić kurek i gotować na małej mocy przez około 4,5 minuty. Oczywiście, co jakiś czas możemy przemieszać go i sprawdzić, czy makaron spełnia już nasze oczekiwania. 

Kucharz przekonuje, że ta metoda gotowania jest znacznie szybsza niż tradycyjna. Nie musimy bowiem czekać aż woda, która wypełnia garnek po brzegi, zagotuje się. Co ciekawe, w ten sposób można gotować każdy rodzaj makaronu i jak zapewnia Brown, każdy z nich będzie równie dobrze smakował. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów