Koniec z wyrzucaniem skóry od banana. Okazuje się, że można ją dobrze wykorzystać

Katarzyna Leszczyńska 16.10.2017
Skóra od banana ma zbawienny wpływ dla ludzkiego organizmu
Fotografia: pexels.com

W czym może się przydać?

Do tej pory wiadomo, że po zjedzeniu banana, należy jak najszybciej wyrzucić skórkę. Teraz okazuje się, że nic bardziej mylnego. Skórka od banana może nam się przydać do wielu rzeczy, które pozytywnie wpłynął na nasz wygląd oraz zdrowie.

Banany są owocami zbawiennymi dla naszych organizmów. Mają dużo witamin, ale przede wszystkim potasu, który jest niezbędny dla prawidłowej pracy serca. Okazuje się, że równie istotna jak sam owoc jest jego skórka. Możemy ją wykorzystać w wielu momentach codziennego życia i w różnych dziedzinach.

Główną cechą charakterystyczną skórki od banana jest wzbogacanie smaku potraw. Bardzo popularne w kuchni azjatyckiej są liście bananów. My możemy wykorzystać skóry z tych owoców do przechowywania mięsa. Zawijając w nią surowe kawałki sprawimy, że mięso pozostanie świeże o wiele dłużej.

Bananowiec
Fotografia: pexels.com

Pomaga w walce z bólem

Skóra od banana może pomóc podczas uporczywych bólów głowy. Wystarczy, że dobrze ją schłodzimy i przyłożymy do czoła. Może pomóc o wiele bardziej, niż lodowaty kompres, który często stosuje się przy tego typu boleściach. Skóra od banana jest też zbawienna w przypadku wybielania zębów. Wystarczy je nią natrzeć, a w ciągu kilku tygodni zobaczymy upragnione efekty.

Ma zbawienny wpływ na skórę

Łupina z żółtego owocu doskonale sprawdzi się w walce z niedoskonałościami skóry. Wypryski oraz brodawki wystarczy regularnie smarować nią przez tydzień. Nie dość, że znikną, to jeszcze będą małe szanse na ich odnowienie. Banany są też doskonałe w walce ze zmarszczkami.

Idealnie sprawdza się w ogrodnictwie

Podobnie jak dla ludzkiego organizmu, skóra od banana może mieć zbawienny wpływ na rośliny. Wystarczy zetrzeć ją do nawozu. Dzięki temu hodowane przez nas rośliny będą rosły znacznie szybciej. 

Banan ma cenną skórę
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów