Kieliszek do wina jak maska tlenowa. Wygląda zabawnie, ale to genialny pomysł

Redakcja 24.02.2017
Wine Glass Mask
Fotografia: YouTube.com

Miłośnicy wina o sporych nosach mają problem. Kieliszki przeszkadzają im cieszyć się jego zapachem.

Każdy szanujący się maniak czerwonego trunku wie, że powinno się je smakować nie tylko w ustach, ale także wzrokiem i nosem. Wino to coś więcej niż napój wyskokowy i zasługuje na najlepsze kieliszki na świecie. Najlepsze, czyli pozwalające na pełne wykorzystanie jego potencjału.

Idea cieszenia się smakiem wina przyświecała twórcy Wine Glass Mask Jamesowi Piattowi. Projekt wzbudził duże zainteresowanie na Kickstarterze i choć zebrał dopiero około 12 tysięcy złotych z upragnionych 300 tys., wiele wskazuje na to, że wkrótce będzie można zamówić sztukę za ok 60 złotych. Paczka przyjdzie pocztą co prawda dopiero w czerwcu 2017 roku, ale wydaje się, że warto czekać.

kieliszek
Fotografia: YouTube.com
kieliszki
Fotografia: YouTube.com

Wdech i wydech

Jak dowiadujemy się w zabawnym filmie promocyjnym - bezpośrednią inspiracją do opracowania designu naczynia była maska tlenowa, która szczelnie zakrywa pół twarzy, aby pacjent mógł oddychać tylko tlenem tak jak winomaniak powinien tylko i wyłącznie aromatem wina. Ciekłe szkło najpierw przelewane jest do mosiężnej formy, a jej kształt został określony za pomocą drukarki 3D.

Kieliszek niczym maska tlenowa ma po bokach dwie dziurki, przez które dostaje się tlen. Dzięki temu zabiegowi dochodzi do cyrkulacji powietrza, a aromat jest jeszcze bardziej intensywny. Robiąc wdech i wydech dodajemy zapachowi mocy i dzięki temu trunek smakuje jeszcze lepiej. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów