Nowy trend wśród kawoszy. Teraz latte zamówisz z... brokułami

Hanna Skowron 12.06.2018
Kawa latte z brokułami
Fotografia: shutterstock.com

Jeśli stawiasz na zdrowy styl życia, ale nie chcesz rezygnować z kawy, ta propozycja może cię zainteresować. 

Kiedy wydaje ci się, że o kawie wiedziałaś już wszystko, z nowym pomysłem przychodzą Australijczycy. Znów to zrobili. Najpierw serwowali latte w awokado (co wśród fit-pasjonatów przyjęło się zaskakująco dobrze), teraz do akcji wkracza brokuł… w kawie.

Zobacz także: Czy kawa rozpuszczalna jest zdrowa?  

Ten hipsterski napój wymyślono w jednej z australijskich kawiarni zainspirowanej badaniami agencji naukowej CSIRO i grupy rolniczej Hort Innovation. Napój szybko zyskał popularność i jako broccolatte” serwowany jest już w kawiarniach w Melbourne. A jego przygoda dopiero się rozpoczęła, bo kawa z brokułami to szansa dla tych, którzy mają problem z ich przegryzieniem w rzeczywistej postaci, ale chcieliby korzystać z ich dobrodziejstw.

W „broccolatte” nie znajdziecie zieleniny, a nowo opracowany proszek na bazie warzywa. Jego dwie łyżki to około jedna porcja brokułów. A te są źródłem błonnika pokarmowego, witaminy B6, witaminy E i manganu. Co więcej, taki specyfik można mieszać nie tylko z kawą, ale i sosami, deserami i innymi potrawami. Na zdrowie!

Zobacz także: O której godzinie najlepiej pić kawę?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów