Jeżeli pierś z kurczaka wygląda w ten sposób, lepiej jej nie jeść. Może być szkodliwa dla zdrowia

Katarzyna Leszczyńska 20.03.2018
Pierś z kurczaka
Fotografia: Shutterstock.com

Pierś z kurczaka jest jednym z najpopularniejszych mięs dodawanych do potraw. Uznawana jest za zdrowe mięso. Jedna rzecz na niej może znaczyć o jej szkodliwości.

Mięso z piersi kurczaka jest jednym z najchętniej wykorzystywanych w kuchni. Można z niego przyrządzić wiele dań, począwszy od prostych kotletów, skończywszy na zapiekanej piersi lub wymyślnych sosach. Doskonale sprawdzi się również do wszelkiego rodzaju sałatek. I jest o wiele zdrowsza od czerwonego mięsa. Okazuje się jednak, że również może być dla nas szkodliwa. Jeżeli wygląda w ten sposób, lepiej się przed nią strzec.

Zobacz także: To chyba najmniej rozsądny trend kulinarny w historii. Jest związany z kurczakiem i może szkodzić zdrowiu

Okazuje się, że białe lub nienaturalnie twarde linie, czyli tzw. żyłki, które znaleźć możemy na piersi z kurczaka, są oznaką modyfikacji genetycznych, jakim zostało poddane mięso. Coraz więcej hodowanych w dzisiejszych czasach kurcząt cierpi na zaburzenia tkani mięśniowej spowodowane przez zbyt szybki wzrost wynikający z mutacji oraz wszczepiania zwierzętom antybiotyków i hormonów.

Zjawisko białych włókien na piersiach z kurczaka obecnie jest bardzo powszechne. Badania opublikowane w Italian Journal of Animal Science wykazały, że białe paski na piersiach z kurczaka były obecne w 96% z 285 testowanych mięs. Tego typu włókna sprawiają, że mięso gorzej chłonie przyprawy, ma więcej tłuszczu i jest ubogie w białko, na którego przyjmowaniu naszemu organizmowi zależy najbardziej, gdy jemy mięso.

Zobacz także: Zdrowo jedzą tylko osoby, które chcą schudnąć? Nieprawda! Oto 18 korzyści, które nie mają nic wspólnego z utratą wagi

Kupując zatem mięso z piersi kurczaka powinniśmy dokładnie zwracać uwagę na to, czy nie ma na nim białych włókien. Oprócz tego, mięso dobrej jakości nie będzie twarde ani sine, co również jest widoczne często w przypadku piersi z kurczaka dostępnych na rynku.

Pierś z kurczaka
Fotografia: Shutterstock.com

Zobaczcie w poniższej galerii, jakie produkty utrudniają odchudzanie: 

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów