Jemy coraz mniej płatków śniadaniowych. Powód jest naprawdę zadziwiający

Paulina Szestowicka 23.05.2016
Płatki na mleku
Fotografia: www.pixabay.com

Nie wiadomo, czy trzeba się z tego śmiać czy płakać. 

Młode pokolenia już nie chcą jeść płatków śniadaniowych. Naprawdę.

Można pomyśleć, że Millenialsi i ich jeszcze młodsi koledzy po prostu zdaje sobie sprawę, że wiele płatków zawiera dużą dawkę cukru i po prostu tego nie chcą jeść, żeby być zdrowszym. Nic bardziej mylnego. Powód, dla którego płatki śniadaniowe cieszą się coraz mniejszym powodzeniem jest zupełnie inny. 

Firma Mintel przeprowadziła badania i okazało się, że dla 40% młodych ludzi jedzenie płatków na mleku po prostu bylo zbyt skomplikowane i czasochłonne. Nie dość, że codziennie rano musieli mieszać ze sobą mleko i płatki to jeszcze brudzili przy tym miskę i łyżkę. Ankietowani woleli kupić batoniki proteinowe lub gotowe zmieszane muesli w plastikowym opakowaniu, które można od razu wyrzucić. W taki sposób ich zdaniem udawało się im zaoszczędzić czas i po prostu - nie sprzątać. 

Co ciekawe, młode osoby są tak zniechęcone do kupowania płatków, że już zdążyło się to odbić na rynku. Jak informuje "New York Times" w samych Stanach Zjednoczonych dochody tej branży spadły z 13,9 mld dolarów w 2000 roku do 10 mld dolarów w 2015 roku. Według prognoz, w tym roku ma być jeszcze gorzej.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów