Jedzenie tych produktów w Sylwestra przyniesie szczęście i dobrobyt w nowym roku. Warto je wprowadzić do menu

Katarzyna Leszczyńska 28.12.2017
Jedzenie, które może przynieść szczęście i dobrobyt w nowym roku
Fotografia: pexels.com

Nie zaszkodzą, a mogą przynieść same korzyści.

Istnieje wiele przesądów związanych ze Świętami i Sylwestrem, które mają sprawić, że będziemy szczęśliwi w nowym roku. Każdy natomiast chciałby mieć pomyślność, niezależnie od tego, czy w nie wierzy czy nie. Okazuje się, że również to, co znajdzie się na naszym stole w Sylwestra, może odpowiadać za to, czy nadchodzący rok będzie udany. Portal Bustle.com przygotował listę „szczęśliwych produktów”, które warto wprowadzić do sylwestrowego menu.

Zielone produkty

Kolor zielony kojarzy się z pieniędzmi. Dlatego też, jedząc rośliny i inne potrawy w tym kolorze, możemy spodziewać się, że przyszły rok będzie w nie obfity. Jest to symbol dobrobytu i bogactwa, które czekają nas w nadchodzących miesiącach.

Zielone produkty przyniosą szczęście w nowym roku

Wieprzowina

Mięso stało się symbolem dobrobytu w wielu kulturach. Zwłaszcza wieprzowina, która bogata jest w tłuszcz, co dla niektórych może stanowić symbol bogactwa. Dlatego też, jeżeli nie jesteśmy wegetarianami, warto podać ją w sylwestrowym menu. Mięso poza tym doskonale sprawdzi się jako alkoholowa zagryzka.

Kukurydza

Jej złocisty kolor związany jest z bogactwem. Dlatego też warto dodać ją na sylwestrowej imprezie do sałatki lub przygotować z niej np. ciasto. Dzięki temu wszyscy uczestnicy zabawy będą mieli dobrobyt w nadchodzącym roku.

Kukurydza w każdej postaci może przynieść szczęście w nowym roku

Fasola

Nieważne, jaki rodzaj, wystarczy dodać ulubioną do potrawy. Wszystko dlatego, że kształtem kojarzy się ona z drobnymi monetami. Dzięki temu symbolizuje dobrobyt, który czeka osoby jedzące ją w Sylwestra w nadchodzącym roku.

Owoce

Ta tradycja swoje podłoże ma w Meksyku. Pochodzący stamtąd ludzie jedzą o północy winogrona za każdy z nadchodzących w danym roku miesięcy. Jeżeli trafia się kwaśne lub gorzkie, znaczy, że dany miesiąc będzie gorszy. Szczęście przynieść mogą również figi i granaty.

Winogrona mogą być symbolem szczęście najbliższych miesięcy

Okrągła babka

Jest symbolem pełnego roku, który ma się rozpocząć. Symbolizuje nowość, świeżość, coś nieskazitelnego. W niektórych kulturach do ciasta dodaje się niespodzianki, które mają symbolizować to, co przydarzy się danej osobie w nadchodzącym roku.

Ryby

Te, które mają błyszczące łuski, symbolizują dobrobyt i szczęście. Dlatego też warto wziąć pod uwagę je szykując sylwestrowe menu. W niektórych regionach naszego kraju po Wigilii pozostawia się łuski z karpia, które powinno się włożyć do portfela na cały następny rok. Dzięki temu będą się nas trzymać pieniądze.

Rybie łuski są symbolem dobrobytu

Kiszona kapusta

W Niemczech i Holandii Nowy Rok nie może obejść się bez kapuścianej potrawy. Wszystko po to, żeby przyciągnąć bogactwo w nadchodzących miesiącach. Z resztą staropolskim obyczajem, bigos w Sylwestra jest obowiązkowy, wiec nie ma się o co martwić.

Pudding ryżowy

Ten deser przywędrował ze Skandynawii. Ten słodki deser nie jest sam w sobie szczęśliwy, jednak w Szwecji i Finlandii wkłada się do jednego z nich migdał. Ta osoba, która go znajdzie w swoim przysmaku, będzie miała szczęście przez cały rok.

Warto dopomóc szczęściu w nadchodzącym roku
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów