Regularne spożywanie tych produktów może ustrzec przed zachorowaniem na raka

Katarzyna Leszczyńska 05.02.2018
Produkty, które mają działanie antynowotworowe
Fotografia: pixabay.com

Nowotwory są jedną z najgroźniejszych chorób. Można jednak im zapobiegać, stosując w diecie odpowiednie produkty spożywcze.

Nowotwory są poważnym problemem zdrowotnym w dzisiejszych czasach. Statystyki wykazują, że dziesiątki milionów ludzi na całym świecie każdego roku choruje na raka, z czego ponad połowa staje się ofiarami tej choroby. Oczywiście, żeby walczyć z nowotworem, potrzebna jest długa i ciężka terapia i nie da się wyleczyć go w naturalny sposób. Można jednak mu zapobiegać, przez odpowiednie odżywianie.

Zobacz także: Jabłka są zdrowe, ale niektóre z nich mogą nam szkodzić. 10 produktów, których nie można spożywać regularnie

Nowotwór powstaje poprzez mutacje w organizmie. Ludzie, którzy są nim obciążeni dziedzicznie, są na to o wiele bardziej narażeni. Okazuje się jednak, że ponad 80% nowotworów, zdaniem naukowców, to efekt złej diety i niewłaściwego stylu życia. Trzeba oczywiście zdrowo się odżywiać i przede wszystkim wyeliminować z diety tłuszcz, słodycze oraz produkty, które w większości mają chemiczny skład. Są jednak również takie pokarmy, które mogą zapobiegać rozwojowi komórek nowotworowych. Zobacz w galerii, jakie produkty hamują rozwój raka.

 

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów