Jack Daniel's rozpoczyna produkcję kawy. Pachnie i smakuje jak legendarna whiskey

Redakcja 20.01.2017
Kawa Jack Daniel's
Fotografia: www.youtube.com

Nowa kawa pochodzi od jednej z najbardziej rozpoznawalnych destylarni na świecie. 

Jack Daniel’s to amerykańska whiskey z długą tradycją. Produkowana jest od 1866 roku. Jest typowym przedstawicielem swego gatunku głównie dzięki łagodnemu smakowi. Za ojca Jacka Daniels'a uważa się Jaspera Newtona "Jacka" Daniela, który wynalazł ten przez wielu uwielbiany trunek. Dokonał tego w destylarni w małej miejscowości Lynchburg w stanie Tennessee w Stanach Zjednoczonych. 

Choć dostępne są różne rodzaje tej whiskey, m.in. Jack Daniel's Old No. 7, czy chociażby Gentleman Jack Daniel’s, chyba nikt nie przypuszczał, że już za chwilę prosząc o "Jacka Daniels'a" będziemy musieli sprecyzować, o który dokładnie trunek nam chodzi. Znana marka rusza z produkcją kawy. To efekt współpracy między Jack Daniel's i World of Coffee, palarnią kawy z New Jersey. 

Używamy najsmaczniejszych i najlepszych kaw na świecie. Teraz dodajemy do naszej oferty autentyczny smak i aromat Jacka Danielsa. Bardzo dbamy o nasze produkty, które są naszą dumą i kawa Jack Daniel's nie jest tu wyjątkiem - powiedział Charlie Newman, właściciel i szef World of Coffee, a jego wypowiedź przytacza Independent.co.uk. 

Przeczytaj także: Naukowcy twierdzą, że whiskey jest w stanie leczyć przeziębienie

Kawa o smaku Jacka Danielsa? Brzmi interesująco
Fotografia: Pixabay

Kawa o smaku Jacka Danielsa? Brzmi interesująco

Kawa nie dla wszystkich

Jack Daniel’s Tennessee Whiskey Coffee jest przygotowany w całkiem inny sposób. 100 procent arabiki parzonych jest razem z nutą karmelu i wanilii, charakterystycznych dla produkcji niektórych gatunków Jacka Danielsa. Co warto podkreślić, w składzie kawy nie znajdziemy ani grama alkoholu. To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy uwielbiają smak tej legendarnej whiskey, ale z przyczyn oczywistych, raczyć się nią mogą jedynie wieczorami.

Dla tych, którzy już teraz marzą, aby poczuć smak nowej kawy, mamy niestety złą wiadomość. Na tę chwilę produkt firmy nabyć można jedynie w sklepach w Tennessee oraz na stronie producenta. Koszt puszki wypełnionej kawą to niecałe 22 dolary. Niestety, producent nie wysyła swoich produktów poza granicę Stanów Zjednoczonych. Nie powinniśmy się jednak martwić. Być może już wkrótce znajdzie się dla niej miejsce na polskich sklepowych półkach. 

Fakt, że znany producent zdecydował się na wyprodukowanie kawy o aromacie swojego flagowego produktu cieszy tym bardziej, że w praktyce oznacza to tylko jedno: poranna kawa może od dziś pachnieć i smakować jak Jack Daniel’s.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów