Internauci wybrali kraje z najlepszym jedzeniem. Miejsce Polski to zaskoczenie

Emilia Klima 29.05.2017
Najlepsze jedzenie na świecie
Fotografia: Flickr.com

Wszystko wskazuje na to, że kuchnia polska nie jest szczególnie ceniona za granicą. 

Dysputa o tym, w którym kraju można zjeść najlepiej, to wiecznie niekończąca się dyskusja, w której najczęściej na czoło wysuwają się Włochy, Francja i kuchnie azjatyckie. Ostatecznej odpowiedzi na jeden z najważniejszych dylematów ludzkości postanowił poszukać portal Ranker, w którym - jak sama nazwa wskazuje - internauci oceniają swoje ulubione rzeczy. Głosy zliczył i przeanalizował portal Uproxx. Swoją opinie wyraziło 270 tysięcy internautów z całego świata.

Pierwsza dziesiątka prezentuje się całkiem przewidywalnie, z jednym wyjątkiem. Zabrakło w niej miejsca dla kuchni amerykańskiej (11. pozycja). Miejsce 10. to największa niespodzianka zestawiania - tak wysoko znalazła się kuchnia... niemiecka. Najwyraźniej na świecie jest więcej fanów kiełbasy, niż mogłoby się wydawać.

Najlepsze kuchnie świata
Fotografia: Instagram.com/ommmar

Najlepsze kuchnie świata

Zgodnie z przewidywaniami, w zestawieniu bardzo dobrze wypadły kuchnie azjatyckie. Na 12. pozycji uplasowała się kuchnia wietnamska, miejsce 9. przypadło Chinom, 8. Tajlandii. Internauci w tej grupie najbardziej cenią sobie kuchnię japońską, która otworzyła pierwszą piątkę rankingu. W najlepszej dziesiątce znalazło się jeszcze miejsce dla czterech kuchni europejskich - Grecji (6), Hiszpanii (4) i Francji (2). Najlepszą kuchnię na świecie, według tego zestawienia, mają Włosi

W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze miejsce dla Meksyku (7. miejsce) oraz Indii (3).

giphy

Kuchnia Polska

Niestety, polska kuchnia w zestawieniu wypada dosyć blado. Zdaniem internautów, nasze rodzime przysmaki zasługuje na zaledwie 65. pozycję. Plasujemy się pomiędzy Gibraltarem a Estonią. Niska pozycja zaskakuje tym bardziej, że jako przykład polskiego jedzenia portal wykorzystał zdjęcie cenionych na całym świecie pierogów. Dziennik USA Today w 2013 umieścił je nawet na liście 25 najlepszych regionalnych potraw na świecie. 

Jedyne wytłumaczenie, jakie znajdujemy dla 65. miejsca Polski to takie, że głosujący internauci nie mieli okazji skosztować polskiej kuchni ;-)

anigif_original-28157-1428666343-3
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów