Naukowcy twierdzą, że w McDonald's lepiej zamawiać dwa burgery. Wyjaśnienie prostsze niż myślicie

Anna Respondek 14.11.2017
McDonald's
Fotografia: EAST NEWS

Dlaczego dwa są lepsze od jednego?

Choć jedzenie w McDonald's nie jest najlepszym pomysłem, to większość z nas skusi się czasem na małego burgera i zgrzeszy, pomimo wyrzutów sumienia. Raz na jakiś czas taki wypad nie powinien zaszkodzić zdrowiu, jednak naukowcy i tak postanowili doradzić miłośnikom restauracji typu fast food, jak jeszcze skuteczniej uniknąć bomby kalorycznej. 

Jak wyjawiają specjaliści od żywienia, kiedy zamawiamy w McDonald's powinniśmy zrezygnować z tłustych frytek i postawić na dwa burgery. Dzięki temu cukier we krwi nie podskoczy, a organizm dostanie większą dawkę protein, choć nie bez nadwyżkowych kalorii. O tym rozwiązaniu Business Insider poinformowała Emily Field. 

Zamieniając frytki na drugiego burgera podwajasz dawkę przyjętych protein i niwelujesz ilość tłuszczu i węglowodanów. Fast-foody są zazwyczaj bogate w tłuszcz i węglowodany i zawierają mało protein. Ta prosta zamiana pozwoli unormować poziom cukru we krwi - wyjaśniła.  

To rozwiązanie nie powinno być oczywiście stosowane na co dzień, ponieważ z pewnością nie pozwoli na zbudowanie wymarzonej sylwetki i utrzymanie poprawnej wagi ciała. 

A Wy, jak często odwiedzacie McDonald's? ;)

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów