Herbata z cytryną może być szkodliwa dla zdrowia. Wszystko zależy od sposobu przyrządzenia

Katarzyna Leszczyńska 03.10.2017
Herbata z cytryną jest szkodliwa, ale nie musi być
Fotografia: pexels.com

Lekarz przestrzega przed skutkami łączenia tych dwóch produktów. 

Herbata z cytryną to najpopularniejsze połączenie, uwielbiane przez Polaków, które okazuje się niezdrowe dla naszych organizmów. Nie sposób jednak odmówić jej sobie zwłaszcza w chłodny jesienny lub zimowy wieczór. Okazuje się, że jest prosty sposób na to, żeby herbata z cytryną nie była dla nas szkodliwa.

Niedawno pisaliśmy, że połączenie herbaty z cytryną może okazać się mieszanką trującą dla naszego organizmu. Wszystko przez to, że w herbacianych liściach zawarte jest aluminium, czyli glin, który nie rozpuszcza się w wodzie. Gdy do gorącej herbaty dołożymy cytrynę, powstanie niebezpieczny dla nas związek chemiczny, cytrynian glinu, który może w późniejszym czasie być przyczyną wielu chorób, m.in. alzheimera.

Herbata z cytryną nie musi szkodzić
Fotografia: pexels.com

 

Sposób na zdrową herbatę z cytryną

Cały ten skomplikowany proces można jednak rozwiązać w bardzo prosty sposób. Doktor Krzysztof Łabuzek, w programie, „Zdrowie TVN” wyjaśnił, co zrobić, żeby nie wytworzył się cytrynian glinu.

Glinu w herbacie parzonej z cytryną jest czterokrotnie więcej niż w takiej, która została przygotowana we właściwy sposób. Przeliczając na kilka herbat pitych dziennie, dawka glinu zawarta w herbacie, którą zakwasiliśmy cytryną już po wyciągnięciu torebki, jest jak najbardziej dopuszczalna.

Wystarczy zatem poczekać aż herbata nam się zaparzy, wyciągnąć torebkę i wtedy dodać cytrynę. Wówczas cytrynian glinu zawarty w naszym napoju nie będzie aż tak szkodliwy dla naszego organizmu jak wtedy, gdy cytrynę włożymy wraz z torebką herbaty. 

Ważna informacja o herbacie z cytryną

Szukasz torebki shopper damskiej? Koniecznie sprawdź nasze propozycję!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów