Dzięki temu etui na telefon zaparzymy espresso, gdzie tylko będziemy chcieli

Redakcja 08.05.2017
Kobieta piląca kawę w plenerze
Fotografia: Pixabay

To doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników picia kawy w plenerze. 

Firma Mokase stworzyła etui na telefon, które potrafi zaparzyć kawę

Etui od firmy Mokase to świetnie rozwiązanie dla wszystkich miłośników kawy. W zamyśle ma pełnić dwie funkcje. Po pierwsze, jak każdy futerał, ma ochronić telefon przed możliwymi uszkodzeniami wynikającymi z upadku. Po drugie, ma przygotować małe espresso w mniej niż 10 sekund. I choć brzmi to jak dobry żart, niewiele ma z nim wspólnego. 

Wszyscy, którzy nie wyobrażają się dnia bez filiżanki (albo kilku) kawy dziennie, już niedługo nie będą musieli zaprzątać sobie głowy, gdzie znajduje się najbliższa kawiarnia. Aromatyczna kawa może być na wyciągnięcie ręki. Zagwarantuje to wspomniane etui, które jest zdolne do przygotowania 25 mililitrów espresso. Jak podaje portal Tabletowo.pl, aby zaparzyć kawę za jego pomocą, musielibyśmy jedynie posiadać wspomniane już etui, specjalną "wkładkę" nazywaną Mokaromi i aplikację. 

Mokase, czyli etui, które przygotuje kawę
Fotografia: www.youtube.com

Mokase, czyli etui, które przygotuje kawę 

Rewolucyjny projekt? 

Obudowa ładowana ma być za pomocą kartridży z kawą. Po włożeniu jej do środka futerału, za pomocą aplikacji uruchomimy "ekspres", który przygotuje nam kawę. Zostanie ona podgrzana do odpowiedniej temperatury za pomocą baterii, która jest zamontowana w obudowie. Gorący napój wypłynie przez aluminiowo-silikonową rurkę umieszczoną z boku etui. 

Niestety, oryginalnego "ekspresu" nie można jeszcze kupić w sklepach. Na Kickstarterze zbierane są fundusze, które mają umożliwić uruchomienie produkcji. Twórcy etui potrzebują ponad 300 tysięcy złotych.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów