Coca-Cola zmieni receptury kultowych napojów. Nowy prezes zapowiedział rewolucję

Katarzyna Mordalska 12.12.2016
Coca-cola
Fotografia: www.pixabay.com

To z pewnością nie będzie łatwe zadanie, ale istnieje duża szansa, że spodoba się konsumentom.

Na czele firmy Coca-Cola ze 130-letnią tradycją, w maju 2017 roku stanie James Quincey, obecnie wieloletni pracownik koncernu. Jak donosi Bloomberg.com, przed nowym prezesem pojawia się zadanie nie tylko zaplanowania i kierowania strategią marketingową, ale także (a może przede wszystkim) wprowadzenia zmian w kultowych napojach.

Najważniejszym wyzwaniem będzie znalezienie odpowiedzi produktowej na zmiany gustów konsumentów i przeciwdziałanie otyłości poprzez zmniejszenie kaloryczności i zawartości cukru w napojach. Zadanie nie będzie należało do najłatwiejszych, gdyż coraz bardziej świadomi konsumenci wolą unikać aspartamu i innych substancji słodzących (nie wspominając już o cukrze), a jednocześnie są bardzo zainteresowani otrzymaniem produktu o niskiej wartości kalorycznej.

Zmiana nr 201

Przyszły prezes już teraz zapowiada, że napoje nie tylko obniżą zwartość cukru, ale także zostaną wprowadzone nowe, mniejsze opakowania, a asortyment się poszerzy. Choć firma ma już na swoim koncie około 200 zmian, które miały na celu zmniejszenie zawartości cukru w napojach, na rynku brytyjskim pojawiła się Fanta i Sprite z jego ograniczeniem o 30%, a w Polsce i w innych krajach popularna jest Cola Zero, Quincey zapowiada kolejne zmiany.

Przyspieszenie przez niego prac nad nowymi produktami to, jak zapowiedział na konferencji i o czym informuje Bloomberg.com, będzie dla niego priorytetem, kiedy tylko oswoi się z nową funkcją.

cola
Fotografia: Grafika: www.media.giphy.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów