Chcieli zażartować z milionera, a stworzyli nową modę. Ten sposób podawania kawy stał się hitem

Redakcja 01.06.2017
Kawa
Fotografia: Pixabay

To niekwestionowany kulinarny hit ostatnich lat. Pytanie czy smaczny. 

Bariści z Truman Cafe w Melbourne udostępnili w internecie film, na którym pokazują, jak zrobić kawę w awokado. Miał to być przytyk skierowany w stronę milionera Tim'a Gurner'a, który w jednym z wywiadów stwierdził, że młodzi ludzie nie mogą pozwolić sobie na kupno mieszkań, bo zarobione pieniądze wydają na niepotrzebne rzeczy, takie jak kawa czy chociażby awokado. 

Jak podaje Gazeta.pl, barista postanowił utrzeć nosa milionerowi i połączył dwie rzeczy, które tak bardzo przeszkadzają Gurner'owi w młodych ludziach. Dzięki niemu świat mógł poznać smak kawy serwowanej w awokado. 

Nowy trend?

Choć kawa w awokado miała być jedynie żartem, a nie stałym punktem w menu, ludzie tak bardzo pokochali to niezwykłe połączenie, że bariści musieli wprowadzić ją do swojego menu.

Tak naprawdę wcale tego nie sprzedawaliśmy, ktoś dziś przyszedł i poprosił o taki napój - powiedział Jaidyn Nathan z Truman Cafe, a jego wypowiedź przytacza Fpiec.pl.

Kawa serwowana w łupinie awokado, którą nazwano "Avolatte", szybko zyskała ogromną popularność. Być może z nowego trendu skorzystają też polscy bariści i już wkrótce widok osoby pijącej kawę z awokado, dla nikogo nie będzie zaskoczeniem. Wszak nie od dziś wiadomo, że awokado to owoc, który zdominował kuchnię millenialsów. 

Kawa w awokado
Fotografia: www.instagram.com/scottjeffree/

Kawa w awokado

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów