Biedronka zdradza przepis na doskonałą pizzę. Ma jeden składnik, a czas przygotowania to 10 minut

Redakcja 11.01.2017
Biedronka
Fotografia: East News

Tak prostego przepisu na pizzę jeszcze chyba nie było. Szybko, tanio i...smacznie?

Dla zapracowanych, ale i uwielbiających gotować i smakować nowych dań, powstały książki kucharskie. Większość z nich proponuje dania szybkie, smaczne i tanie - a przynajmniej taki jest ich zamysł. Za pisanie książek kucharskich biorą się już nie tylko profesjonalni kucharze, ale coraz częściej blogerzy kulinarni.

Swoimi przepisami dzielą się również popularne sieci handlowe, takie jak "Biedronka". Sklep właśnie wypuścił kalendarz z propozycjami kulinarnymi. Nie byłoby w nim nic niezwykłego, gdyby nie przepis na pizzę, który szczególnie zaintrygował pewnego internautę. 

Przepis na to uwielbiane przez wielu włoskie danie, który proponuje "Biedronka" jest dziecinnie prosty, a wykonanie dania zajmuje jedynie 10 minut. Tak krótki czas przygotowania wynika zapewne z faktu, że pizza ma tylko jeden składnik. Ów składnik to "Pizza Donatella". Oczywiście, znaleźć ją możemy w sklepach Biedronki.

Rozgrzej piekarnik do 180 stopni Celsjusza. Następnie wyjmij pizzę z opakowania i umieść na środkowym ruszcie piekarnika. Piecz ok. 5-8 minut - czytamy w kalendarzu kulinarnym Biedronki, którego zdjęcie na swoim Facebooku udostępniła blogerka "Ch*jowa Pani Domu". 

Zaskoczeni? Niepotrzebnie. Jest tak jak być powinno - szybko, tanio i smacznie, choć tego ostatniego nie jesteśmy do końca pewni. 

Pizza ma tylko jeden składnik
Fotografia: www.facebook.com/ChujowaPaniDomu/

Pizza ma tylko jeden składnik

Przepis dla leniuszków? 

Przedstawiciele Jeronimo Martins Polska, która jest właścicielem Biedronki, przekonują, że przepis powstał z myślą o wszystkich zapracowanych i tych, dla których gotowanie nie jest prostą sprawą.

Gotowanie to dla niektórych skomplikowana sprawa. Brak czasu, natłok obowiązków i jeszcze obiad…Dlatego też z myślą o zabieganych klientach postanowiliśmy w kalendarzu Biedronki umieścić kilka pomysłów na szybki posiłek, w tym instrukcję przyrządzania wybranych dań gotowych, dostępnych w ofercie Biedronki. Dla bardziej zaawansowanych miłośników gotowania przygotowaliśmy również przepisy o wyższym stopniu trudności. Zaznaczamy, że publikacja nie jest książką kucharską oraz nie wszystkie zawarte w niej informacje są typowymi przepisami. Cieszymy się, że za sprawą przywołanego "przepisu" zainspirowaliśmy do kulinarnych poszukiwań tak wiele osób - tak brzmi komunikat Jeronimo Martins przesłany do redakcji Deser.gazeta.pl. 

Cóż, umieszczenie słowa "przepis" w cudzysłowie wydaje się jak najbardziej na miejscu. Z drugiej strony, gdyby wszystkie przepisy były tak nieskomplikowane, stalibyśmy się mistrzami gotowania. I to wszyscy, bez wyjątku. Smacznego? 

Julia Roberts w filmie "Jedz, módl się, kochaj"
Fotografia: materiały promocyjne

Julia Roberts w filmie "Jedz, módl się, kochaj"

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów