Kiedy Stanisław świętuje imieniny? Poznaj wszystkie daty!

Weronika Misiuk 08.05.2020
Imieniny Stanisława: kiedy, życzenia?
Fotografia: shutterstock.com

Imieniny Stanisława świętujemy kilka razy w roku. Najbardziej popularny miesiąc to maj. Kiedy jeszcze wypadają? Sprawdź to!

Imieniny Stanisława mogą być obchodzone nawet kilka razy w roku. Jesteś ciekawy skąd wywodzi się to imię oraz jakie życzenia warto mu złożyć w tym szczególnym dla niego dniu? Zobacz nasze propozycje!

Imieniny Stanisława: znaczenie imienia

Nie ulega wątpliwościom, że staropolskie imię Stanisław od lat zasługuje na miano jednego z najbardziej popularnych męskich imion. Mimo upływu lat moda na nie słabnie, wręcz przeciwnie – w ostatnich latach rodzice bardzo chętnie nadają je swoim dzieciom. Zastanawiasz się jakie są korzenie imienia Stanisław? Ma pochodzenie słowiańskie i składają się na niego dwa wyrazy: „stani”, które tłumaczy się jako stać lub stać się oraz „sław”, czyli sława. Od tego imienia powstało wiele różnych form i zdrobnień. Staszek, Staś, Stasio, Staszko, czy Stacho to tylko niektóre z przykładów, jak można zwracać się do Stanisława.

Zobacz także: Kiedy obchodzimy imieniny Pawła? W te dni nie zapomnij złożyć mu życzeń!

Wśród świętych i błogosławionych o tym imieniu można wymienić biskupa i męczennika św. Stanisława ze Szczepanowa, którego uznaje się za jednego z głównych patronów Polski oraz zakonnika św. Stanisława Kostkę. Znani imiennicy to m.in. wybitny kompozytor Stanisław Moniuszko, ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski, jak również malarz i dramaturg Stanisław Wyspiański. Według statystyk imię to znajduje się w pierwszej 20-tce najbardziej popularnych imion męskich w naszym kraju. Przykładowo w 2018 roku liczba nadań tego imienia wynosiła ponad 4 tysiące. Imię to cieszy się dużą popularnością również poza granicami naszego kraju. W języku angielskim jego odpowiednik to Snanislaus, z kolei we francukim Stanislas, a w Niemczech popularne formy to m.in. Stenz oraz Stenzel.

Jakie są osoby o imieniu Stanisław? Mówi się, że są to mężczyźni o dużej pewności siebie, którzy dokładnie wiedzą, czego oczekują od życia. Wyróżnia ich pracowitość i odpowiedzialność. W pracy osoby o tym imieniu zazwyczaj osiągają wiele sukcesów zawodowych i z łatwością wspinają się po kolejnych szczeblach kariery. Doskonale odnajdują się w zawodach, które wymagają dużej odwagi i pewności siebie, jak np. policjant, adwokat, czy wojskowy. Dzięki rozwiniętym umiejętnościom zarządzania często zajmują wysokie stanowiska. Nie lubią bezczynności, zawsze starają się urozmaicać swoje życie, podejmując różne aktywności.

W życiu prywatnym to osoby o wielkim sercu. Są bardzo dobrymi przyjaciółmi, zawsze gotowymi, by wesprzeć innych w potrzebie. Mają szerokie zainteresowania, na rozwój których poświęcają większość swojego wolnego czasu.

Imieniny Stanisława: kiedy obchodzimy?

Jesteś ciekawy, kiedy Stanisław świętuje swoje imieniny? Okazji do złożenia mu życzeń jest bardzo wiele. Najczęściej obchodzone są 8 maja, czyli w dzień, kiedy przypada uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa. Poza tym w kalendarzu znajdziemy również takie daty jak 5 maja, 18 września oraz 13 listopada.

Zobacz także: Kiedy obchodzimy imieniny Rafała? Wybierz najlepsze życzenia!

Imieniny Stanisława: jakie życzenia sprawią mu największą radość?

Imieniny Stanisława zbliżają się wielkimi krokami, a wybór odpowiednich życzeń wciąż sprawia Ci wiele trudności? Poznaj najlepsze życzenia imieninowe dla Stanisława:

Dzisiaj bardzo ważna sprawa,
Imieniny Stanisława!
Z tej okazji ślę życzenia:
zdrowia, miłości i marzeń spełnienia!

Jak mocno świeci słońce,
takie życzenia ślę Ci gorące!
Niech zawsze w zachwycie
upływa Twoje całe piękne życie!

W dniu Twoich imienin przesyłam
moc serdecznych życzeń,
niech każdy Twój dzień przynosi Ci
wiele radości, zdrowia i pogody ducha!
Wszystkiego najlepszego!

Zdrowia, szczęścia, pomyślności,
prawdziwej miłości i wiele radości,
fascynujących podróży wiele,
tego Ci życzą Twoi przyjaciele!

Wiedzą to chłopcy i wiedzą dziewczyny,
że Stanisława dziś imieniny,
dlatego życzę ci mój kolego,
wszystkiego w życiu najlepszego!

Zobacz także: Imieniny Szymona zbliżają się wielkimi krokami. Czy masz już pomysł na wyjątkowe życzenia imieninowe?

Z okazji imienin, przyjmij moje
serdecznie życzenia zdrowia, uśmiechu
i pomyślności oraz spełnienia w życiu
prywatnym, jak i zawodowym!

Jak co roku o tej porze,
każdy Ci życzy, tego co może,
więc i ja korzystając z tej sposobności,
życzę ci zdrowia i pomyślności,
niech wszystko o czy m skrycie marzysz,
jeszcze dziś Ci się przydarzy!

Najlepsze życzenia w dniu imienin,
dużo radości, pogody ducha i miłości
każdego dnia życzy….

Zdrowia, szczęścia pomyślności,
w dniu imienin wielu gości,
z głębi serca Ci życzę,
baw się dziś wyśmienicie!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów