Zobaczyłeś drzwi we śnie? Sprawdź, co mogą oznaczać!

Wróżka Katerina 07.02.2019
Zobaczyłeś drzwi we śnie? Sprawdź, co mogą oznaczać!
Fotografia: Schutterstock

Drzwi to popularny motyw senny. Śniło ci się pukanie do drzwi lub dzwonek do drzwi, a może drzwi bez klamki lub otwarte? Poznaj znaczenie tych snów!

Sny, w których pojawia się motyw drzwi posiadają bardzo głęboką symbolikę. W sennikach znajdziemy bardzo wiele różnych interpretacji tego motywu. Jesteś ciekawy, co kryje się pod tym symbolem i jak odnieść taki sen do swojego życia? Podpowiadamy!

Sennik: drzwi

Marzenia senne, w których naszym oczom ukazują się drzwi w zależności od kontekstu mogą być interpretowane na wiele sposobów. Ta z pozoru zwykła rzecz, która towarzyszy nam każdego dnia kryje w sobie mnóstwo znaczeń, które podobnie jak sen o oknie można odczytywać zarówno w kontekście negatywnym, jak i pozytywnym. Z jednej strony drzwi mogą być symbolem nowego etapu w życiu prywatnym lub zawodowym, z drugiej, wręcz odwrotnie – mogą symbolizować zakończenie jakichś ważnych spraw i zamknięcie jakiegoś rozdziału w swoim życiu. To, jak należy zinterpretować ten sen zależy od kilku elementów. Liczy się nie tylko kolor i rodzaj drzwi, ale również to, w jakim są stanie. Im więcej szczegółów uda ci się zapamiętać z swojego snu tuż po przebudzeniu, tym większą masz szansę, aby prawidłowo zestawić go ze swoim obecnym życiem.

Sennik: pukanie do drzwi

W przypadku, gdy w swoim śnie słyszysz pukanie do drzwi to według sennika możesz spodziewać się miłej wizyty kogoś, z kim od dłuższego czasu nie miałeś kontaktu. Z kolei, gdy to ty pukasz do drzwi we śnie prawdopodobnie w rzeczywistości zależy ci na odnowieniu relacji z jakąś osobą. Czasami pukanie do drzwi podobnie jak sen o pociągu może również oznaczać szukanie nowych możliwości i okazji. Możliwe, że w życiu realnym należysz do osób, które nie lubią stać w miejscu, jesteś otwarty na nowe doznania i stale chcesz próbować robić coś nowego, co wzbogaci twoją osobowość i wniesie trochę kolorów do twojej codzienności.

Sennik: dzwonek do drzwi

Taki sen może symbolizować otrzymanie jakiejś ważnej informacji, która może zamieszać w twoim dotychczasowym życiu. Dzwonek do drzwi bywa również interpretowany jako zapowiedź jakiejś ciekawej propozycji lub podobnie jak sen o pieniądzach – sukcesu zawodowego. Być może czeka cię jakaś spontaniczna podróż albo nowy, interesujący projekt w pracy. W każdym wypadku, warto rozważyć wszystkie za i przeciw, bo od tej decyzji będzie zależała twoja przyszłość.

Sennik: zamykać drzwi na zamek

Zamykanie drzwi we śnie niemal zawsze wiąże się z zakończeniem jakiegoś etapu w swoim życiu. Można go interpretować dosłownie, np. jako odejście z pracy, zakończenie relacji lub też w sensie metaforycznym – jako zerwanie ze swoim dotychczasowym wizerunkiem, rozwój duchowy i emocjonalny. Czasami taki obraz senny, podobnie jak sen o ucieczce może oznaczać próbę oderwania się od codziennych problemów.

Zobacz także: Dzwonił do ciebie telefon we śnie? Dowiedz się, co może oznaczać!

Sennik: otwierać drzwi kluczem

Możliwe, że jesteś skrytą osobą, która ceni sobie swoją prywatność i nie lubi dzielić się swoimi sprawami z innymi ludźmi. Taki sen można potraktować więc jako wskazówkę, aby bardziej otworzyć się na nowe znajomości, które mają szansę przerodzić się w długotrwałe, szczere relacje. Czasami sennik interpretuje ten motyw senny jako gotowość do zmian w swoim dotychczasowym życiu.

Sennik: drzwi bez klamki

Sen, w którym twoim oczom ukazują się drzwi bez klamki mogą oznaczać jakąś sytuację bez wyjścia. Prawdopodobnie w życiu realnym utknąłeś w jakimś punkcie i nie widzisz sensu swoich działań. Możliwe, że upłynie wiele czasu, zanim uda ci się znaleźć jakieś właściwe rozwiązanie.

Sennik: zamykać drzwi przed kimś

Taki sen, podobnie jak sen o kłótni może oznaczać nadchodzący konflikt między tobą, a członkiem twojej rodziny. W przypadku osób będących w związkach taki obraz senny często symbolizuje zakończenie relacji i odejście partnera.

Sennik: zamek do drzwi

Widok zamka do drzwi we śnie może oznaczać zachwiane poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Czasami sen ten to również wskazówka, aby zachować większą ostrożność zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej.

Zobacz także: Śniła Ci się babcia? Poznaj znaczenie tego snu!

Sennik: drzwi białe

Białe drzwi widziane we śnie to z kolei zapowiedź licznych sukcesów osobistych i zawodowych. Twoje działania zostaną docenione i zdobędziesz uznanie w oczach innych.

Sennik: drzwi szklane

Taki sen oznacza pomyślność w interesach. Dzięki swojej determinacji i pracowitości będziesz wspinał się po szczeblach kariery.

Sennik: drzwi nowe

Widok nowych drzwi we śnie to symbol nowych możliwości, które podsuwa ci los. Warto wykorzystać wszelkie szanse, bowiem mogą odmienić twoje dotychczasowe życie na lepsze.

Sennik: drzwi do domu

Taki sen, podobnie jak każdy inny sen, w którym pojawia się dom odnosi się do potrzeby stabilizacji i założenia rodziny.

Zobacz także: Czy sen o złodzieju zawsze oznacza niebezpieczeństwo? Przekonaj się!

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Nie z każdym potrafimy się porozumieć. Niektóre relacje mogą być dla nas wręcz toksyczne. Sprawdź, którego znaku zodiaku powinieneś się wystrzegać. 

Jaki znak zodiaku jest dla ciebie toksyczny?

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów