Jak pora roku, w której się urodziliśmy wpływa na charakter?

Anna Respondek 16.02.2018
Pory roku
Fotografia: Fotolia

To, w jakiej porze roku przyszliśmy na świat, może wiele powiedzieć o naszym charakterze. Nie wszystkie cechy są pozytywne. 

Na to, jaki mamy charakter, składa się wiele czynników. Według astrologów ma na to wpływ również znak zodiaku czy pora roku, w której się urodziliśmy. To czy przyszliśmy na świat wiosną bądź zimą, może decydować o wielu ludzkich zachowaniach. Wiosenne dzieci są jednymi z najbardziej ambitnych. A co charakteryzuje lato, jesień i zimę? 

Zobacz także: Co mówi o tobie twoja ulubiona pora roku

Wiosna

Wiosną rodzi się najwięcej optymistów, którzy mają niespożyte pokłady energii. Niestety często z tego powodu popadają w konflikty, ponieważ są niespokojnymi duchami. Ludzie urodzeni o tej porze roku mają wiele pasji, są niezwykle ambitni. Czasem jednak niestarcza im zapału, aby doprowadzić wszystkie rozpoczęte projekty do końca. Nie zmienia to jednak faktu, że kochają rywalizację i lubią wyróżniać się z tłumu. Do wszystkiego dochodzą ciężką pracą i doceniają dobra doczesne. Mocno stąpają po ziemi i z reguły nie są romantykami. Często mówią, że są szczęśliwe i tak właśnie jest. 

Fotolia_178999238_Subscription_Monthly_M
Fotografia: Fotolia

Lato

Letnie osoby są pełne energii, choć mają skłonności do popadania w melancholię, a w ich genach zapisana jest zmienność charakteru. Zazwyczaj ludzie urodzeni w lecie są nieco niżsi i drobniejsi niż pozostali. Jeśli chodzi o życie zawodowe, to kierują się sumiennością i pracowitością. Decyzje lubią podejmować pod wpływem impulsu i często słuchają serca, zagłuszając głos rozsądku. To typowe sowy, kochają letnie noce i trudno im wstać, aby przywitać wschód słońca. 

Jesień

Choć twierdzi się, że osoby urodzone jesienią są najbardziej melancholijne, to jednak nie ma to zbyt wiele wspólnego z prawdą. To właśnie ludzie urodzeni o tej porze roku są najbardziej odporni na stany depresyjne. Nie straszne im szare i ponure dni, zawsze znajdą coś do zrobienia. Jesień uznawana jest za najbardziej tajemniczą i tak też postrzega się dzieci urodzone o tej porze roku. Nie lubią one dużo mówić i często są prawdziwie uduchowione. Kochają marzyć. Według naukowców jesienni ludzie żyją o siedem miesięcy dłużej niż wiosenni i letni i często dożywają 100 lat. 

Fotolia_182976783_Subscription_Monthly_M
Fotografia: Fotolia

Zima

To chodzący spokój. Osoby urodzone o tej porze roku jest naprawdę trudno wytrącić z równowagi. Zimowe dzieci są zazwyczaj większe i wyższe niż pozostałe. Niskie temperatury, jakie towarzyszą ich narodzinom, dają im odporność i siłę. Ciekawość świata i otwartość to ich podstawowe cechy. W życiu zazwyczaj odnoszą sukcesy i nie muszą martwić się o swój los. Najczęściej kierują się rozsądkiem i logiką i doceniają to, co je otacza. 

Zobacz także: Te znaki zodiaku są najbardziej agresywne

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów