Znaki zodiaku: daty urodzin i horoskop opisowy

Wróżka Katerina 21.04.2020
Znaki zodiaku
Fotografia: Fotolia

Sprawdź, jaka data urodzin przyporządkowana jest do każdego znaku zodiaku i poznaj horoskop opisowy każdego z nich!

Jeśli interesuje cię astrologia, świetnie trafiłeś. Poznaj wszystkie znaki zodiaku i ich najważniejsze wady, zalety oraz zależności, jakie występują między planetami. Poznaj swój znak zodiaku i zacznij wykorzystywać swój potencjał.

Istnieje dwanaście znaków zodiaku: rak, ryby, baran, koziorożec, skorpion, waga, lew, wodnik, byk, bliźnięta, strzelec, panna. Każdy z nich przypisany jest do konkretnej daty urodzin, dlatego jest tak indywidualny. Znajdź swój znak i sprawdź, jakie są twoje najmocniejsze oraz najsłabsze cechy. Dzięki temu będziesz lepiej przygotowany na ewentualne trudności, jakie napotkasz na swojej drodze.

Znaki zodiaku - data i horoskop opisowy

Baran (21 marca – 19 kwietnia)

Jest to pierwszy ze znaków zodiaku. Osoba, która urodziła się w tym czasie, charakteryzuje się pewnością siebie i wrodzoną odwagą. Baran lubi nowe wyzwania, dlatego często lubi zmieniać otoczenie. Świetnie sprawdzi się w roli przywódcy!

Byk (20 kwietnia – 20 maja)

Osoba spod tego znaku zodiaku ceni sobie dobra materialne. Lubi brać od życia to, co najlepsze, dlatego często popada w długi. W swoim życiu ceni niezależność oraz lojalność. Dzięki temu przyjaźń z Bykiem jest trwała i przynosi wiele radości.

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)

Osoba urodzona spod tego znaku zodiaku potrafi dokonać w swoim życiu rzeczy niemożliwych. Dzięki swojemu uporowi sprawi, że zadania, które są dla innych nie do wykonania, z pewnością będą dla niej bułką z masłem. Bliźnięta są bardzo towarzyskie oraz pewne siebie, co skutkuje szybkim nawiązywaniem nowych kontaktów.

Zobacz także: 5 znaków zodiaku, którym nie wolno ufać

Rak (21 czerwca – 22 lipca)

Raki są bardzo zmienne. Czasami można spotkać je uśmiechnięte, a za parę chwil staną się smutne i bardzo obojętne. Osobę spod tego znaku zodiaku bardzo trudno zrozumieć innym, dlatego często uważana jest za odludka. Raki są bardzo opiekuńcze i współczujące, czasami może kojarzyć się to z nadzwyczajnym kontrolowaniem osób trzecich, ale tak nie jest.

Lew (23 lipca – 22 sierpnia)

Astronomiczne lwy lubią być w centrum uwagi. Kiedy wszystkie oczy zwrócone są w jego stronę, czują się najlepiej. Lwy są entuzjastycznie nastawione do życia oraz ludzi, dlatego świetnie sprawdzą się w takiej pracy, gdzie będą mogły współpracować z innymi.

Panna (23 sierpnia – 22 września)

Zodiakalna Panna bardzo lubi mieć wszystko i wszystkich pod kontrolą. Przepada za ładem i porządkiem. Bardzo dobrze korzysta z przyswojonych informacji, właśnie taka umiejętność przydaje się w pracy, gdzie wymagane są zdolności analitycznego myślenia. Lubi jednak pracować na własną rękę, ponieważ nie lubi, kiedy ktoś ją ogranicza.

Zobacz także: 5 znaków zodiaku, które najlepiej sprawdzą się w roli ojca

Waga (23 września – 22 października)

Osoby spod tego znaku zodiaku charakteryzują się dużą inteligencją i szeroko pojętą wiedzą. Nie oznacza to jednak, że cały czas siedzi z głową w książkach. Gdziekolwiek by się nie pojawiła, będzie towarzyska oraz chętna do rozmowy. Wagi są bardzo sprawiedliwe, dlatego bardzo trudno jest im się odnaleźć w otaczającej je rzeczywistości.

Skorpion (23 października – 21 listopada)

W jednej chwili jest sympatyczny, a za chwilę może być posępny oraz gburowaty. Skorpion dysponuje wielkimi pokładami energii, dlatego świetnie sprawdzi się w zawodach, które wymagają od niego ich użycia. Dobrym miejscem dla Skorpiona okaże się praca biurowa np. jako asystent.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

Strzelec posiada bardzo optymistyczne podejście do życia, dlatego jest duszą towarzystwa. Nie przepuści żadnej imprezy, a co za tym idzie, świetnie poradzi się w kreatywnej pracy. Może być np. menagerem albo dziennikarzem. Ten znak zodiaku jest bardzo pracowity i uważa, że tylko ciężka praca może przynieść mu zysk w życiu.

Zobacz także: Z tymi znakami zodiaku nie warto mieszkać. O kogo chodzi?

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)

Jest stateczny i może dlatego nie lubi zmian. Koziorożec w głębi duszy lubi się bardzo dobrze bawić, jednak impreza musi odbywać się wśród znanych mu osób. Dzięki temu będzie czuć się swobodnie. Wyróżnia się silną osobowością dlatego, jeśli na jego drodze pojawiają się jakieś przeciwności losu, na pewno sobie z nimi poradzi.

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Wodniki słyną z tego, że nie lubią rutyny. Siedzenie w miejscu może okazać się dla nich prawdziwą katorgą. Ten znak zodiaku lubi poczucie wolności, nie znosi ograniczeń w żadnej dziedzinie. Te znaki zodiaku bardzo często są ekscentryczne i nie boją się do tego przyznać, często bywają uparte oraz niecierpliwe.

Ryby (19 lutego – 20 marca)

Ten znak zodiaku ma bardzo niskie mniemanie o sobie, to właśnie przez to nie jest doceniany przez innych. Ryby mają artystyczną duszę, dlatego świetnie sprawdzą się w roli malarza czy aktora. Zodiakalne ryby żyją we własnym świecie, dlatego często mogą być posądzone o egoizm.

Horoskopy przez niektórych traktowane są z przymrużeniem oka, a inni biorą je na poważnie. Horoskopy mają duży wpływ na różne strefy naszego życia, również te łóżkowe. Jeśli chodzi o seks, to tych 6 par pasuje do siebie najbardziej!

Jakie znaki zodiaku pasują do siebie najbardziej w łóżku?

  • Panna i Wodnik

Obydwa znaki wykazują cechy analityczne, lubią dużo myśleć i w większości przenosi się to na strefy intymne. Panny lubią skupiać się na drobnych szczegółach, które dla innych nie mają żadnego znaczenia. Wodniki potrzebują kogoś, kto otoczy ich opieką. Te dwa znaki świetnie uzupełnią się podczas miłosnych uniesień.

  • Ryby i Rak

Ryby są marzycielami i przez całe życie szukają idealnej miłości. Rak daje oparcie i jest romantycznym kochankiem, który spełni marzenia ryb o romantycznym i wiernym partnerze. W sypialni z pewnością będziecie świetnie dopasowani!

  • Lew i Waga

Lew to znak, który lubi dominować, dlatego świetnie będzie do niego pasować uległa waga.

Zobacz też: 5 najseksowniejszych kobiet według znaku zodiaku. One ociekają seksem!

  • Bliźnięta i Koziorożec

Te dwa znaki będą świetnie do siebie pasować. Koziorożec jest odpowiedzialny, praktyczny i bardzo konsekwentny. Te cechy spodobają się Bliźniętom, które lubią podejmować racjonalne działania, które nie są zakłócone emocjami.

  • Byk i Strzelec

Jeśli jesteś spod znaku byka i szukasz wakacyjnych przygód, przeżyjesz je ze strzelcem. Seks będzie niezapomniany i niepowtarzalny!

Zobacz też: Jak znaleźć namiętnego partnera? Wystarczy sprawdzić jego znak zodiaku

  • Baran i Skorpion

Obydwa znaki mogą spierać się w związku, jednak są najlepszymi kochankami! Baran i Skorpion są ciekawi przygód i żądni emocji. Szukają nowych doznań, dlatego razem z pewnością wejdą na nowy poziom przyjemności.

Jakie znaki zodiaku do siebie nie pasują?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów