O której godzinie powinieneś kłaść się do spania? Eksperci przekonują, że zależy to od znaku zodiaku

Anna Respondek 11.12.2017
Sen
Fotografia: Pexels

Okazuje się, że na rytm dobowy ma wpływ również znak zodiaku.

Dlaczego niektórzy są "porannymi ptaszkami", a inni uwielbiają siedzieć do późnych godzin nocnych? Choć każdy organizm funkcjonuje według podobnych zasad, to jednak każdy z nas ma swoje upodobania. 

Od dawna wiadome jest, że niektóre rzeczy zapisane są w genach. A czy mogą być również zapisane w gwiazdach? Okazuje się, że tak, ponieważ to, o której lubimy chodzić spać, może być związane z naszym znakiem zodiaku.

Baran

Uwielbia siedzieć do późna, a godzina 2 czy 3 w nocy nie jest mu straszna. Podobnie jak dziecko nie potrzebuje dużo snu, aby odpowiednio funkcjonować. Potrafi wstać o 6 czy 7 rano, jednak w trakcie dnia bywa rozdrażniony, to właśnie wtedy zmęczenie daje mu się najbardziej we znaki. 

Byk

Aby dobrze się czuć potrzebuje około 7 godzin snu, dlatego dobrze, aby kładł się około 23. Dodatkowo Byki nie przepadają za nagłymi i gwałtownymi pobudkami, to może wprowadzić je w nerwowy nastrój. Dobrym wyjściem będzie wybranie spokojnego dźwięku budzika, to powinno zapobiec złemu humorowi następnego dnia. 

Bliźnięta

Jedni mają problem ze słodyczami, inni ze snem. Do takich osób należą Bliźnięta, którym czasem wystarczą 2 godziny snu, a czasem 12 to zdecydowanie za mało. Czy istnieje złoty środek? Przyjmuje się, że Bliźnięta powinny sypiać około 6 godzin i kłaść się spać o 1 w nocy. 

giphy-downsized (10)

Rak

Osoby spod tego znaku zodiaku lubią sen i aby odpowiednio funkcjonować powinny poświęcać na niego około 8 godzin. W weekendy często korzystają z możliwości spania znacznie dłużej. O której powinny chodzić spać? Okolice godziny 23 będą idealne. 

Lew

Lwy nie potrzebują dużo snu. 7 godzin wystarcza im, aby przetrwać dzień i tryskać energią. Wieczorami chętnie korzystają z jakiś aktywności, ale jeśli już mają iść spać, to muszą mieć spełniony jeden warunek, ciemność w pokoju. Północ to idealny czas na sen. 

Panna

Panny należą do perfekcjonistek, dlatego właśnie, żeby wyrobić się ze wszystkimi obowiązkami, mogą spokojnie spać po 4 godziny kilka dni z rzędu. Mogą się położyć spać nad ranem, a o 8 ponownie będą wyglądały jak nowo narodzone. Raz na jakiś czas powinny jednak zrezygnować z takich "przyzwyczajeń", ponieważ mogą się one odbić na ich zdrowiu. 

Waga

Podobnie jak Raki powinny chodzić spać o 23 i przesypiać około 8 godzin. W trakcie dnia Wagi tracą dużo energii, gdyż starają się wszystkim przypodobać. Łatwiej im się zasypia, jeśli w pomieszczeniu panuje porządek. 

Skorpion 

Uwielbia spać i niezależnie od tego, o której się położy, zawsze będzie niewyspany. Najlepiej jeśli nie będzie chodził spać później niż o 22, szczególnie, jeśli następnego dnia ma wstać wcześnie rano. W takich wypadkach jedynym ratunkiem jest mocna czarna kawa. 

Strzelec

Zawsze tryska energią, dlatego trudno go zmęczyć. Mogłyby nie spać kilka dni z rzędu, a i tak byłby bardziej wyspany niż niejeden z nas. Dobrze jednak, żeby Strzelec poświęcił choć 6 godzin na sen i położył się około 1 w nocy. 

giphy-downsized (12)

Koziorożec 

Bez względu na to, o której się położy, śpi od 7 do 8 godzin. Dlatego, jeśli nie chce zaspać do pracy lub na ważny egzamin, powinien zasnąć w okolicach 23. Jeśli natomiast nie ma żadnych zobowiązań, może położyć się o której chce. 

Wodnik

Wodnik jest jednym z najbardziej wytrzymałych znaków zodiaku. Może chodzić spać w środku nocy, choć niejednokrotnie ma problemy zaśnięciem. Wystarczy mu 4 godziny, aby wypocząć. Czasem musi jednak sięgnąć po różne techniki relaksacyjne. 

Ryby

Sen jest dla nich bardzo ważny. Mogą spać od 8 godzin do nawet 18. Cały dzień drzemki również wchodzi w grę. Optymalny czas snu to 10 godzin, zatem nie powinny kłaść się późno. Zasną w każdym miejscy, warunki nie są dla nich ważne. 

Zgadzacie się z tym "horoskopem"? ;)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów