Zodiakalny Lew i jego cechy. Poznaj horoskop opisowy Lwa

Znak zodiaku Lew
Fotografia: Shutterstock

Lwy to osoby stanowcze i twardo stąpające po ziemi. Są pewne siebie, dumne i jednocześnie lubiące stać w centrum uwagi. Jakie cechy jeszcze posiada zodiakalny Lew?

Lew to osoba urodzona między 23 lipca a 22 sierpnia. Lwy cieszą się życiem, twardo stąpają po ziemi i lubią dominować. To one stoją w centrum zainteresowania, są też bardzo ekspresyjne. Lwy mają zawsze dobre intencje, są szczerze i łatwo z nimi współpracować. Znacie kogoś spod znaku Lwa? Poznajcie jego cechy.

Lew (23 lipca – 22 sierpnia)

Osoby spod znaku Lwa mocno wierzą w to, co robią. Są zdecydowane, zaangażowane i pewne siebie. Lwy twardo stąpają po ziemi, są też optymistami, które zawsze widzą szklankę do połowy pełną. Lwy łakną akceptacji i komplementów innych, ale jednocześnie są łatwowierne! Łatwo je oszukać i wmówić coś, co nie jest prawdą. Przez to, że są łase na komplementy, postrzegane są też jako próżne.

Mówi się, że Lew to jeden z najszczęśliwszych znaków zodiaku. Lwy są ambitne, dostojne i mają doskonałe maniery. Dlatego też ludzie lubią przebywać w ich towarzystwie. Lwy ufają ludziom i im tak samo można ufać. Nie oznacza to jednak, że pozostałe znaki zodiaku to doceniają. Często Lwy padają ofiarami swojej łatwowierności.

Lwy to osoby, z którymi dobrze żyje się w społeczeństwie. Potrafią przewodzić, ale też motywować. Są serdeczne wobec innych osób i życie z nimi jest po prostu łatwe.

Lew – kolor, kamień, kwiat

Lew przynależy do żywiołu ognia. Jego kolor to żółty i złoty. Kamienie Lwa to topaz, chryzolit i sardoniks. Metal Lwa to złoto, a pomyślny miesiąc lipiec. Z kolei kwiaty Lwa to słonecznik, lawenda, pomarańcza.

Lew – choroby

Osoby urodzone pod znakiem Lwa cieszą się dobrym zdrowiem ogólnym. Zarażają energią i są bardzo silne. Nie zmienia to faktu, że w niektórych aspektach powinny szczególnie o siebie zadbać. Lwy mogą bowiem cierpieć na choroby układu krążenia. Powinny zwrócić uwagę na swoje serce. Lwy mogą mieć też kłopoty z utrzymaniem dobrej wagi – są podatne na otyłość. Lwy narzekają często na bolące stawy. Powinny też profilaktycznie badać się ze względu na możliwość powstawania u nich nowotworów.

Lew w związkach z innymi znakami zodiaku

Kobieta Lew jest typem artystki. Uwielbia błyszczeć, w towarzystwie jest gwiazdą. To kobieta luksusowa. Pani Lew cieszy się życiem, jest dumna, pewna siebie, ale też serdeczna.

Z kolei pan Lew dorównuje temperamentem pani Lew. Jest pewny siebie, uwielbia błyszczeć na salonach, lubi się też popisywać.

Jakie znaki zodiakalne są najlepsze dla Lwa? Najlepsze i najbardziej dobrane związki Lwy stworzą z Baranem, Strzelcem, Wagą i Bliźniętami.

Jaka praca jest najlepsza dla Lwa

Lwy są charyzmatyczne, dobrze zorganizowane, uwielbiają analizować. Przez to też doskonale nadają się na stanowiska kierownicze – dobrze zarządzają zespołem, a ludzie lubią z nimi pracować. Lwy w pracy tworzą dobrą, sympatyczną atmosferę – nie dość, że są serdeczne, wiedzą, jak zmotywować współpracownika i kiedy pożartować. Jednocześnie osoby spod znaku Lwa lubią rywalizację i są ambitne. Praca z Lwem może jednak mieć także wady – Lew nie lubi odmiennego zdania i sprzeciwu. Ale jest też łasy na komplementy, więc łatwo go ułaskawić.

Jaka praca jest najlepsza dla Lwa? Lew sprawdzi się w takich zawodach: menadżer, kierownik, dyrektor, ale też artysta, pracownik branży rozrywkowej/muzycznej, projektant wnętrz.

Sławne Lwy

Wśród znanych osób jest wiele Lwów. Najpopularniejsze to: Napoleon Bonaparte, Benito Mussolini, Beata Tyszkiewicz, Jennifer Lopez, Fidel Castro, Kuba Wojewódzki.  

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Te znaki zodiaku na pewno złamią ci serce! Lepiej na nie uważać.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów