Urodziliście się w tym miesiącu? To znaczy, że będziecie grubsi niż inni

Anna Respondek 17.07.2018
Kobiety
Fotografia: Shutterstock

Teraz wiadomo już, dlaczego nie możemy pozbyć się nadprogramowych kilogramów. 

Czy miesiąc urodzenia może mieć wpływ na nasze życie? Wierzy w to niewiele osób, chyba że są zainteresowane astrologią i horoskopami. Zazwyczaj jednak datę urodzin traktujemy jako zwykły dzień, w który możemy urządzić fajną imprezę i spotkać się ze znajomymi i rodziną.

Miesiąc urodzin a skłonności do tycia

Jednak według naukowców miesiąc urodzenia może znaczyć dużo więcej i mieć ewidentny wpływ na nasze zdrowie. Najnowsze badania pokazały dziwną zależność, pomiędzy tym, kiedy przyszliśmy na świat, a tym, czy będziemy w przyszłości borykali się z problemami z wagą. 

Prestiżowy magazyn naukowy "Nature Medicine" opublikował ostatnio ciekawy artykuł na temat problemów z otyłością, który został stworzony na bazie wyników badań. W analizie wzięło udział niemalże 8 tysięcy ochotników, którzy byli badani i obserwowani przez naukowców. Badacze szczególną uwagę zwracali na tkankę tłuszczową i jego rodzaje.

Nie od dziś wiadomo, że w ciele występuje tak zwany biały i brązowy tłuszcz. Pierwszy ma za zadanie magazynowanie kalorii, natomiast drugi spalanie ich. Dlatego właśnie im mniej brązowego tłuszczu w organizmie, tym większe prawdopodobieństwo, że pojawią się problemy z otyłością. 

I tu wracamy do daty urodzenia? Co ma wspólnego z tłuszczami? Naukowcy twierdzą, że osoby urodzone od lipca do grudnia mają więcej dobrego tłuszczu, natomiast te, które przyszły na świat od stycznia do końca czerwca, będą musiały znacznie bardziej postarać się o idealną sylwetkę. 

I co? Znaleźliście się w grupie szczęśliwców? ;)

Zobacz także: Ile godzin dziennie musisz spać, żeby nie przytyć?

Zobacz także, jak dobrać dietę do kształtu sylwetki:

Autor: Anna Respondek

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów