Dlaczego mamy problemy z partnerami? Błędy w związku, które popełniają poszczególne znaki zodiaku

Katarzyna Leszczyńska 19.12.2017
Błędy w związku, które popełniają poszczególne znaki zodiaków
Fotografia: pixabay.com

To może prowadzić do nieporozumień lub rozstania.

Czasami wydaje nam się, że jesteśmy nieomylni. W rzeczywistości jednak każdy konflikt w związku leży gdzieś pośrodku. Nawet, jeżeli kłótnia wynika z jednej strony. Okazuje się, że każdy znak zodiaku może popełniać w związku zupełnie inne błędy. Niektórzy nie potrafią wybaczać, inni są bardzo zaborczy, a jeszcze inni myślą jedynie o sobie. Portal Cosmopolitan.pl przygotował zestawienie błędów, jakie popełniają poszczególne znaki zodiaku.

Baran

Jest bardzo niezdecydowany. Czasami chciałby mieć partnera tylko dla siebie, żeby za chwilę poczuć zew wolności i trzymać się od niego jak najdalej. Nie jest to łatwe dla jego drugiej połówki. Barany nie są dlatego zbyt trwałe w związku. Albo nauczą się walczyć z niezdecydowaniem, albo będą do końca życia zmieniać partnerów jak rękawiczki, aż w końcu poczują się samotne.

Byk

Ludzie spod tego znaku zodiaku mają problem z narzucaniem zbyt dużego tempa. Wiecznie im mało, a co za tym idzie, cały czas chcą brnąć do przodu. O ile tego typu sytuacja może sprawdzić się w przypadku pracy i awansu, o tyle w związku może nieco utrudniać prawidłową relację. Nie każdy lubi, gdy narzuca mu się aż takie tempo, więc partner w pewnym momencie może po prostu się przestraszyć i zwiać.

Bliźnięta

Tego typu ludzie zazwyczaj popełniają błąd już na samym początku – dobierając sobie nieodpowiednich partnerów. Ich wzrok przykuwają zazwyczaj osoby, którym muszą później całkowicie poświęcać czas, nie dbając jednocześnie o siebie samych. Taka relacja może przerodzić się w toksyczną i nie będzie korzystna na dłuższą metę.

Rak

Charakteryzuje się tym, że potrafi przywiązać się zbyt mocno. Przez to ich może się okazać, że jego partner poczuje się nieco uwięziony. Wszystko dlatego, że rak będzie chciał być nieustannie przy nim, jednocześnie cały czas ukazując swoje uczucia. Na dłuższą metę, dla osoby, która nie ma identycznego charakteru, może być to bardzo męczące.

Raki chcą być nieustannie przy partnerze

Lew

Król zwierząt lubi dominować. Uwielbia znajdować się w świetle reflektorów, czyli oczywiście w centrum zainteresowania. Jednocześnie musi mieć wszystko pod kontrolą i niestety również wszystkich. Przez to jego partner może się poczuć nieważny. Od czasu do czasu może warto wysłuchać potrzeb partnera i dać mu przejąć kontrolę nad sytuacją.

Panna

Ten znak zodiaku jest za mało pewny siebie. Nie potrafi szczerze rozmawiać o swoich uczuciach, co jest bardzo ważne w związku. Nie dość, że jego partner nie wiem, jakie są uczucia panny, to jeszcze nie ma świadomości o swoich przewinieniach. A osoba spod tego znaku po prostu cicho znosi każdą problematyczną dla niej sytuację. To nie może się skończyć dobrze.

Waga

Ma skłonność do idealizowania partnera. Przez to też nie przyjmuje do wiadomości tego, że jego bohater może się pomylić. A przecież on jest tylko człowiekiem. Przy takim podejściu wagę zaczyna irytować wszystko, nawet błahostki. Ktoś tego w pewnym momencie nie wytrzyma. Albo ona zerwie związek przez oderwanie partnera od ideału, albo partner powie, że ma dość ciągłego czepiania się.

Waga jest czepliwa w stosunku do partnera

Skorpion

To jeden z najbardziej pesymistycznych znaków zodiaku. Na każdym kroku jest gotowy na porażkę. To może przygotować do ciosu, jednak nie pozwala optymistycznie patrzeć na przyszłość u boku partnera. Za każdym razem czuje, że nie jest dla niego wystarczająco dobry. Ciągłe narzekanie skorpiona może wykończyć zarówno jego psychikę, jak i jego drugiej połówki.

Strzelec

Asertywny strzelec uwielbia zgrywać niedostępnego. Może to jednak odstraszać jego potencjalnych partnerów, którzy nie mają ochoty przebijać się przez jego twardą skorupę. Zanim poznają prawdziwe oblicze strzelca, mogą się spłoszyć. A to nie rokuje pozytywnie na trwałość ich związków.

Koziorożec

Brak mu poczucia lojalności. Na tyle boi się zranienia, że nie pozwala otworzyć się drugiej osobie. Każdy partner, który go zawiedzie, od razu przechodzi do przeszłości. Koziorożec nie potrafi dawać drugiej szansy, zarówno w związku, jak i przyjaźni.

Wodnik

Ten znak zodiaku nieustannie żyje przeszłością. Rozpamiętuje, wspomina, załamuje się. Na dłuższą metę nikt nie potrafiłby znieść w związku ciągłego opowiadania i porównywania do byłego partnera swojego ukochanego. Dlatego też jego relacje zazwyczaj kończą się niepowodzeniem, o którym opowiada kolejnym partnerom.

Ryby

Są bardzo emocjonalne i przez to niekiedy pochopnie podejmują decyzje. Częściej niż inne znaki zodiaku wybierają dlatego nieodpowiednich partnerów. Tego typu ludzie często stawiają na osoby, które mają mocniejsze charaktery od nich, co nie jest trudne, jednak po pewnym czasie powoduje, że nie czują się dobrze w związku. Trudno jednak o kogoś, kto podobnie jak on będzie kierował się głównie emocjami.

Ryby są zbyt emocjonalne w związku
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów