Czym charakteryzują się ludzie urodzeni w marcu? Te cechy świadczą o ich wyjątkowości

Katarzyna Leszczyńska 01.03.2018
Czym charakteryzują się ludzie urodzeni w marcu?
Fotografia: Fotolia.com

Wielu z nas różni się od siebie w zależności od miesiąca urodzenia. Okazuje się, że cechy ludzi urodzonych w marcu są naprawdę wyjątkowe. 

Marzec to miesiąc, gdy za oknem pojawiają się pierwsze promienie słońca, z ziemi wychodzą przebiśniegi, a my powoli zmieniamy grube kurtki na wiosenne płaszcze. Taka aura sprzyja optymizmowi i na pewno tym charakteryzują się osoby, które urodziły się w tym miesiącu. Jakie jeszcze cechy charakteru są ich znakiem rozpoznawczym? Okazuje się, że ludzie urodzeni w marcu mają naprawdę wiele wartościowych cech.

Zobacz także: Czym charakteryzują się ludzie urodzeni w lutym? Oto ich wyjątkowe cechy

Spostrzegawczość

Osoby urodzone w marcu są zawsze bardzo czujne. Łatwo potrafią rozszyfrować intencje innych osób, dlatego trudno je okłamać. I choć ufają innym ludziom, zachowują sobie pewną dozę niepewności, która sprawia, że nie dają się oszukać.

Są pomocni i empatyczni

Ten typ człowieka można określić mianem „podaj łapę”. Ludzie urodzeni w marcu nigdy nie odmówią pomocy potrzebującym i zawsze przejmują się losem innych. Wolontariat to doskonała opcja, żeby czuli się spełnieni. Ich hojność budzi podziw wśród innych ludzi.

Ludzie urodzeni w marcu są bardzo pomocni

Opanowanie

Unikają sytuacji, w których coś może zaburzyć ich wewnętrzną harmonię. Cenią sobie zatem spokój i do niego dążą w życiu. Lubią przebywać w sprawdzonej grupie ludzi, a wszelkie nowości traktują z ogromną dozą niepewności, ponieważ wprowadzają chaos w ich uporządkowaną codzienność.

Doskonali doradcy

Dzięki temu, że są opanowani potrafią również słuchać innych. Dlatego też doskonale sprawdzają się jako wierni przyjaciele. A chęć pomocy sprawia, że nigdy nie pozostawią drugiej osoby bez dobrego słowa i próby pomocy. Zawsze można na nich liczyć.

Ludzie urodzeni w marcu są doskonałymi doradcami

Optymiści

Tak jak wspomniałam wcześniej, osoby marcowe dzieci to urodzeni optymiści. W każdej kwestii potrafią odkryć jasną stronę i z każdej sytuacji, nawet tej najbardziej skomplikowanej, znajdą doskonałe wyjście. Na co dzień charakteryzują się szerokim uśmiechem od ucha do ucha, czym również zarażają innych.

Zobacz także: Co mówi o nas kolor oczu? Każdy określa trzy podstawowe cechy charakteru

Dusza artysty

Osoby urodzone w marcu często wybierają zawody artystyczne i charakteryzują się ogromną kreatywnością. Kochają przede wszystkim muzykę i sztukę. To może być związane z tym, że znakiem zodiaku ludzi urodzonych do połowy tego miesiąca są ryby. A za tym idzie ogromna wrażliwość. Nic więc dziwnego, że wielu wybitnych artystów urodziło się właśnie w marcu, m.in.: Vincent van Gogh, Elton John oraz Celine Dion.

Marcowe dzieci to urodzeni artyści

Potrafią się przystosować

Tego typu ludzie nie mają problemów z dostosowaniem się do otoczenia. Dlatego też łatwo odnajdują się w nowych sytuacjach i potrafią dogadać z każdym, choć we wszystkim zachowują dozę niepewności.

Ich znak zodiaku to ryby lub baran

To dwa naprawdę wartościowe znaki zodiaku. Ryby są bardzo wrażliwe. I choć łatwo je wykorzystać, potrafią dać z siebie wiele innym ludziom, co zawsze jest przez nich doceniane. Naprawdę trudno nie polubić ryby. Baran natomiast, choć wydawać się może, że jest uparty, to prawdziwy przywódca stada. Ten człowiek doskonale sprawdza się jako lider grupy i jest bardzo ambitny.

Marzec znaki zodiaku: ryby i baran

Ich kwiatem urodzenia jest żonkil

Żonkile to prawdziwi optymiści. Są bardzo otwarte na innych i potrafią pogodzić nawet największe waśnie. Oprócz tego charakteryzuje je ogromne poczucie humoru, przez co są duszą towarzystwa. Łatwo znajdują sobie przyjaciół, lubią niespodzianki, a w życiu kierują się przede wszystkim spontanicznością. Irytować może jedynie ich nieprzewidywalność, w większości przypadków wychodzi im jednak na dobre.

Ich kamieniem jest akwamaryn

Nazywany jest kamieniem odwagi. Ludziom nieśmiałym dodaje pewności siebie i pomaga radzić sobie z obowiązkami oraz walką z przemęczeniem. Pomaga w wyrażaniu emocji oraz asertywności. Jest też symbolem ludzi asertywnych.

Zobacz także: Każdej dacie urodzenia przypisany jest kolor. Co mówi o nas barwa urodzin?

Kamieniem urodzonym w marcu jest akwamaryn
Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów