Czym charakteryzują się ludzie urodzeni w listopadzie?

Katarzyna Leszczyńska 08.11.2017
Czym charakteryzują się ludzie urodzeni w listopadzie?
Fotografia: pexels.com

Same pozytywne cechy. 

Listopad kojarzy się raczej ze słotną pogodą, zimnem i ponurymi wieczorami pod kocem. Mało w nim radości. Okazuje się jednak, że ludzie, którzy są urodzeni w tym miesiącu, wcale nie odpowiadają swoim usposobieniem charakterowi listopada. Są naprawdę wyjątkowi. Portal Redbookmag.com przygotował listę cech charakterystycznych dla ludzi urodzonych w tym miesiącu.

Są świetnymi przyjaciółmi

Listopadowe dzieci od urodzenia są najlepszymi towarzyszami zabaw. Nic dziwnego, że najlepiej nadają się na przyjaciół od serca. Ich relacje z innymi są zawsze prawdziwe i trwałe. Nic więc dziwnego, że doskonale dogadują się z ludźmi, ale dopiero tymi, którym mogą zaufać.

Częściej bywają leworęczni

Ta zasada dotyczy przede wszystkim mężczyzn urodzonych w listopadzie. Według badań są oni częściej leworęczni niż ci, którzy urodzili się w innych miesiącach. Wszystko za sprawą dużej ilości testosteronu, która hamuje rozwój lewej półkuli mózgu w okresie płodowym. Przez to ta strona jest później bardziej faworyzowana przez dziecko.

Są spokojnymi optymistami

Ich szczęśliwymi kamieniami są cytryn i topaz. A za tym łączą się określone cechy charakteru. Cytryn symbolizuje optymizm. Topaz natomiast jest krystaliczny i kojarzy się ze spokojem. Często występuje w morskim odcieniu. Oba kamienie mają energię uspokajającą.

Są mniej podatni na niektóre choroby

Naukowcy z Uniwersytetu w Oxfordzie udowodnili, że osoby urodzone w listopadzie są najmniej narażone na stwardnienie rozsiane. Badania wykazały również, że są to osoby mniej od innych podatne na rozwój raka płuc i problemów z sercem. Są też mniej narażeni na depresję.

Jacy są ludzie urodzeni w listopadzie?

Przyciągają innych

Mają atrakcyjną naturę, która przyciąga ludzi. Oprócz tego zawierają w sobie dozę tajemnicy, która ciekawi innych. To też łączy się z punktem o tym, że są doskonałymi przyjaciółmi. Jedno jest pewne – ludzie do nich lgną. Dlatego są bardzo lubiani przez innych.

Ich znakiem zodiaku jest skorpion lub strzelec

Oba znaki zodiaku mają niezwykłą siłę charakteru. Skorpiony są z reguły namiętne. Strzelcy natomiast mają hojną duszę i są obdarzone ogromnym poczuciem  humoru. Każdy człowiek chciałby charakteryzować się takimi cechami. Listopadowe dzieci dzielą swój miesiąc urodzenia z wybitnymi gwiazdami, np.: Leonardo DiCaprio, Ryanem Goslingiem oraz Emmą Stone.

Ich kwiatem urodzenia jest chryzantema

Chryzantema natomiast, choć w Polsce kojarzy się z cmentarzami, w kulturze japońskiej ma o wiele bardziej pozytywne znaczenie. Symbolizuje radość i doskonałość. A jako symbol może oznaczać długie życie.

Są bardzo sprawni fizycznie

Ich matki były w okresie ciążowym w miesiącach, w których mogły nabyć ogromną dawkę witaminy D. Dzięki temu dzieci urodzone w listopadzie są szybsze i sprawniejsze fizycznie od pozostałych. Dzięki temu mają też silną budowę ciała.

Urodzeni w listopadzie są sprawni fizycznie
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów