Jaki jest zodiakalny Byk? Poznaj horoskop opisowy Byka

Wróżka Katerina 08.10.2018 AKTUALIZACJA: 06.11.2019
Znak zodiaku Byk
Fotografia: Shutterstock

Byk to znak zodiaku osób urodzonych między 20 kwietnia a 20 maja. Byki twardo stąpają po ziemi i konsekwentnie dążą do celu. Bardzo ważną rzeczą dla nich są… pieniądze! Byki lubią mieć solidną podstawę egzystencji, dlatego cenią sobie gruby portfel. Jakie jeszcze są osoby spod znaku Byka? Koniecznie przeczytajcie.

Byk to drugi w kolejności znak zodiaku. Osoby spod tego znaku zodiaku są spokojne, zrównoważone emocjonalnie i twardo stąpające po ziemi. Są też nieco zdystansowane i daleko im do romantyzmu oraz marzycielstwa. Sprawdźcie, jakie inne cechy charakteru dotyczą Byka i z kim stworzy on idealną parę.

Byk (20 kwietnia – 20 maja)

Osoby spod znaku Byka twardo stąpają po ziemi. Są stanowcze i konsekwentnie dążą do celu. Zwracają uwagę na rzeczy materialne – bardzo liczy się dla nich dobrobyt. Chcą mieć zabezpieczenie finansowe, które pozwoli im na dostatnie życie.

Byki są spokojne i nie pozwalają sobie na emocjonalne huśtawki. Nie ufają innym od samego początku, ale po bliższym poznaniu otwierają się na drugą osobę. Byki patrzą na życie bardzo racjonalnie. Do innych podchodzą pokojowo – rywalizacja jest im obca. Co ciekawe, Byki nie lubią zmian – to urodzeni konserwatyści.

Byki niestety bywają również egoistyczne, przez co mogą tracić w oczach innych. Jednak dla swoich przyjaciół są opiekuńczy, ciepli i liczą się z ich zdaniem.

Byk – kolor, kamień, kwiat

Byk należy do żywiołu ziemi. I też w związku z tym jego kolory to jasnozielony oraz jasnoniebieski. Kwiaty idealne dla Byka to róża, bez, lilia, hiacynt i jaśmin. Kamienie Byka to szafir, agat i karneol. Z kolei jego metalem charakteryzującym jest miedź. Szczęśliwym miesiącem Byka jest wrzesień.

Choroby, które dopadają osoby spod znaku Byka

Osoby spod znaku Byka uwielbiają dobrą kuchnię! I właśnie przez to powinni uważać, aby w przyszłości nie popaść w otyłość. Jakie inne choroby dopadają Byki? Często cierpią one na choroby układu oddechowego – szczególnie infekcje i zapalenia gardła.

Jesteś spod znaku Byka i cierpisz na częste migreny? To niestety nie jest wyjątek. Byki miewają silne bóle głowy. Mogą borykać się także z zatruciami pokarmowymi, chorobami stawów i prostaty.

Zobacz także:  5 najseksowniejszych kobiet według znaku zodiaku. One ociekają seksem!

Byk w związkach z innymi znakami zodiaku

Byk nie należy do romantyków. Z drugiej strony jednak, kiedy wchodzi w związek z drugą osobą, traktuje go śmiertelnie poważnie. Byk jest też monogamiczny i bardzo zazdrosny – w grę nie wchodzą żadne flirty czy skoki w bok.

Pani Byk to osoba, którą ciężko zdobyć! Jest sympatyczna, towarzyska, uwielbia komplementy, ale aby podbić jej serce trzeba się bardzo postarać.

Z kolei pan Byk twardo stąpa po ziemi, nie lubi romansować, ale jak już trafi na swoją drugą połówkę, nie wypuści jej z rąk.

Najlepszymi znakami zodiaku dla Byka są Koziorożec i Panna. Te trzy znaki zodiaku tworzą trygon ziemski. Dlatego też są sobie pisane.

Jaka praca jest najlepsza dla Byka

Byk angażuje się w swoją pracę, ale wszystko da z siebie dopiero wtedy, kiedy naprawdę ją pokocha. Byk jest systematyczny, nie ma problemu z wykonywaniem swoich obowiązków, ale nie po drodze mu z terminami. Uwielbia przestrzegać zasad, ale tego samego oczekuje od współpracowników. Byk jest lojalny wobec swojego szefa, ma w sobie bardzo dużo ambicji i jest też bardzo dokładny. Dla Byka praca to środek do osiągnięcia celu, jakim są pieniądze. A bez tych nie wyobraża sobie życia. Dlatego też Byk zrobi wszystko, aby wywiązać się z przydzielonych mu obowiązków. Polecane dla Byka zawody to: artysta, kasjer, doradca finansowy, ogrodnik, ekolog, projektant, restaurator.

Sławne Byki

Znane osoby spod znaku Byka to m.in. George Clooney, Salvador Dali, Wiliam Szekspir, Jan Paweł II, David Beckham, Al Pacino, Audrey Hepburn, Penelope Cruz, Andrzej Duda i Donald Tusk.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Zastanawiasz się, z jakim znakiem zodiaku stworzysz poważny związek? Na te 3 znaki uważaj! One potrafią złamać serce!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów