Jaki jest zodiakalny Baran? Poznaj horoskop opisowy Barana

Wróżka Katerina 08.10.2018 AKTUALIZACJA: 06.11.2019
Znak zodiaku Baran
Fotografia: Shutterstock

Baran to pierwszy astrologiczny znak zodiaku. Otacza się gronem przyjaciół, ale jednocześnie jest zaborczy. Od innych wiele wymaga, ale sam też dużo z siebie daje. Jakie jeszcze jest zodiakalny Baran?

Baran to osoba urodzona między 22 marca a 19 kwietnia. Baran charakteryzuje się silną wolą i ambicją – we wszystkim chce być najlepszy. Jest gwałtowny, chętnie zawiera przyjaźnie, ale też łatwo staje się nieznośny. Znacie kogoś spod znaku Barana? Sprawdźcie, czym się charakteryzuje osoba spod tego znaku zodiaku.

Baran (21 marca – 19 kwietnia)

W największym skrócie Barany to osoby, które nie boją się wyzwań. Lubią też przewodzić grupie, co wynika z ich pewności siebie. Planetą Barana jest Mars, którego nazwa pochodzi od rzymskiego boga wojny. Symbolizuje on walkę, agresję, ale też chęć działania i silną wolę. Przez to też są gwałtowne, a ich reakcje są nieprzewidywalne. I choć Baran uchodzi za osobę towarzyską i łatwo nawiązującą przyjaźnie, bardzo szybko te relacje mogą zostać osłabione. Wszystko przez humorzasty charakter Barana i duże wahania nastrojów.

Barany dążą po trupach do celu., nie zastanawiając się przy tym nad konsekwencjami swoich działań. Nie są dyplomatyczne, raczej stawiają na swoim. Barany zamiast zastanowić się nad tym, co powiedzieć, najpierw mówią, a później myślą. Osoby spod znaku Barana często uważają też, że są nieomylne. Często przez to właśnie szybko stają się nieznośne dla otoczenia, gdyż uważają, że wiedzą wszystko najlepiej.

Baran – kolor, kamień, kwiat

Baran należy do żywiołu ognia. Nie trudno się domyślić, że jego kolorem jest czerwień, a kwiatem Barana są róże, fioletowe bzy i czerwone goździki. Kamienie zodiakalnych Baranów to diament i ciemnozielony jaspis. Metal charakteryzujący Barana to żelazo. Szczęśliwym miesiącem Barana jest październik.

Zobacz także: 5 najseksowniejszych kobiet według znaku zodiaku. One ociekają seksem!

Baran – choroby

Osoby spod tego znaku zodiaku powinny szczególnie zadbać o takie narządy jak żołądek, wątroba, nerki i drogi moczowe. Mają one tendencję do infekcji i zapaleń właśnie tych organów.

Barany powinny dbać o stawy i psychikę. Często dopadają je choroby reumatyczne, ale też nerwy! Barany często też cierpią na problemy z płodnością.

Barany to osoby gwałtowne i skore do „walki”. Przez takie cechy powinny uważać na serce i układ krążenia – często cierpią na nadciśnienie tętnicze i są podatne na miażdżycę.

Baran w związkach z innymi znakami zodiaku

Baran to nie najłatwiejszy znak zodiaku. Ze względu na swój temperament i wybuchowy charakter, powinien dobrze przyjrzeć się innym znakom zodiaku, zanim wejdzie z nimi w relację. Jakie znaki zodiaku stworzą z Baranem szczęśliwe związki?

Kobieta spod znaku Barana ma duże poczucie humoru i lubi marzyć – m.in. o mężczyźnie idealnym i miłości do końca świata. Trzeba jednak na nią też trochę uważać – podobno pani Baran potrafi być dwulicowa!

Z kolei pan Baran obiera sobie konkretny cel do osiągnięcia i nic nie jest w stanie oderwać go od dążenia do niego. Mężczyzna spod znaku Barana jest energiczny, towarzyski i też przez to lubi… podrywać.

Najlepsze związki Baran stworzy z Lwem, Wagą, Koziorożcem i Rybami. Z kolei najgorsze połączenie to Baran z Rakiem, Skorpionem lub Panną.

Jaka praca jest najlepsza dla Barana

Barany to osoby przywódcze, które uwielbiają zarządzać innymi. Niestety nie są zbyt dyplomatyczne i źle znoszą krytykę. Uważają, że wiedzą wszystko najlepiej, dlatego lepiej nie wchodzić z nimi konfrontację, bo i tak nie przyznają wam racji.

Barany nie znoszą rutyny i nudy – to właśnie one zabijają ich pomysłowość i chęć do pracy. Z drugiej strony Barany są pracoholikami, które w dodatku bardzo dużo wymagają od innych. Jakie zawody polecane są osobom spod znaku Barana? Przede wszystkim: adwokat, inżynier, architekt, kierowca, menadżer, nauczyciel, wojskowy, sportowiec czy… pracownik recepcji.

Sławne Barany

Sławne osoby spod znaku Barana to Lady Gaga, Quentin Tarantino, Leonardo da Vinci, Celine Dion, Charlie Chaplin, Jackie Chan, Beata Szydło.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Zastanawiasz się, z jakim znakiem zodiaku stworzysz poważny związek? Na te 3 znaki uważaj! One potrafią złamać serce!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów