To zjawisko astrologiczne silnie wpłynie na nasze samopoczucie. Dotyczy to szczególnie trzech znaków zodiaku!

Wróżka Katerina 08.10.2020
Merkury
Fotografia: Shutterstock

Retrogradacja Merkurego zacznie się w połowie października i zakończy w listopadzie.

Retrogradacja Merkurego to zjawisko polegające na tym, że planeta wchodzi w ruch wsteczny, "cofa się". Z naszej, ziemskiej perspektywy, poruszają się one przez jakiś czas pod prąd. I chociaż w rzeczywistości tak się nie dzieje, my doświadczamy takiego złudzenia optycznego. Dodatkowo to chwilowo zmienione odczuwanie wpływu planety wywiera silny wpływ na nasz nastrój i wywołuje różne objawy psychosomatyczne. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy wierzymy w astrologię, czy nie!

Zobacz także: Te znaki zodiaku wzbogacą się w najbliższych miesiącach. Sprawdź, czy jesteś na liście!

Retrogradacja Merkurego - zwolnij!

Retrogradacja Merkurego potrwa od 14 października do 3 listopada 2020 roku. W tym czasie, a także w okresie poprzedzającym i kończącym ten kosmiczny proces, planeta będzie miała silny wpływ na nasze samopoczucie. I nie tylko!

Zachowajcie cierpliwość, jeśli urządzenia techniczne zaczną odmawiać posłuszeństwa albo przestanie łączyć internet. Merkury to planeta komunikacji i jego "cofanie się" wywołuje podobne zakłócenia. Nie planujcie też na ten czas ważnych, przełomowych rozmów, bo mogą wam nie wychodzić nawet te zwykłe, codzienne... Podczas retrogradacji Merkurego często plącze nam się język i nie wiemy, co mamy powiedzieć.

Pojawiające się razem z tym zjawiskiem zmęczenie, które sprawi, że zalegniemy na kanapach, zamiast iść na trening, paradoksalnie może jednocześnie wywołać bezsenność. A wtedy - uważajcie! Mogą znienacka powrócić wspomnienia. Nierozwiązane sprawy? Rozstanie pełne niedopowiedzeń? Sytuacja z dawną miłością, którą można było rozwiązać inaczej? Do każdego z nas będzie to teraz powracać. Ktoś może wam wyznać lub uświadomić coś, co zmieni wasze postrzeganie relacji.

Retrogradacja Merkurego to dobry czas na to, by odpocząć. Dotyczy to szczególnie trzech znaków zodiaku:

Baran - w twoim przypadku zjawisko to jest powiązane z cofaniem się Marsa, czyli twojej planety opiekuńczej. Nieważne jak mocno będziesz czuć, że chcesz komuś wygarnąć albo nagle wyznać, co czujesz. Nie rób tego. Ta rozmowa potoczy się bardzo źle.

Byk - przez wzgląd na obecność Urana w twoim znaku poczujesz się przytłoczony/a i zacznie ci się wydawać, że od dłuższego czasu nic ci nie wychodzi. Zaczniesz przypominać sobie dawne błędy. Uważaj, bo to pułapka! Myśl o przyszłości.

Skorpion - Skorpiony staną się teraz bardzo emocjonalne i płaczliwe. Nie poddawajcie się podszeptom w swojej głowie i zachowajcie spokój.

Szczęśliwa kobieta leży na łące. W tel widać zachód słońca.
Rozwiąż quiz

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź

Szczęśliwa kobieta leży na łące. W tel widać zachód słońca.

1. Który z tych zespołów lubisz najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów