6 Mieczy - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota 6 Mieczy?

Wróżka Katerina 29.09.2020
karta tarota 6 Mieczy
Fotografia: Shutterstock

6 Mieczy w tarocie mówi o naszym rozwoju i o tym, że zmieniają się nasze myśli. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota 6 Mieczy?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: 6 Mieczy. Znaczenie i interpretacja

W ogólnym znaczeniu karta 6 Mieczy wskazuje na zmianę naszego myślenia. Zmierzamy w stronę lepszego miejsca, zaczynamy coś nowego. To też "szczęście w nieszczęściu", kiedy nasze problemy doprowadzają do takich wydarzeń i transformacji, przez które jesteśmy o wiele szczęśliwsi. Karta mówi o tym, by odciąć się od przeszłości i wyznaczyć sobie nowy kierunek. Przypomina o tym, że cały czas się zmieniamy i rozwijamy. Nie warto stać w miejscu. Nawet jeśli w ostatnim czasie doświadczaliśmy czegoś bolesnego, możemy we współpracy z innymi przenieść się zupełnie gdzie indziej - tam, gdzie czeka na nas nadzieja. Karta mówi też wędrówce, podróży, czasami morskiej przeprawie - w dosłownym i niedosłownym sensie. Przypomina, że cały czas jesteśmy w drodze. Nasze intelektualne możliwości są nieograniczone, świat stoi więc przed nami otworem. Możemy go całego poznać i się nim zainspirować. Musimy tylko wyruszyć, nie oglądając się za siebie.

Karta tarota 6 Mieczy - co oznacza w miłości?

6 Mieczy może mówić o związku na odległość albo o odległości "duchowej" - przedstawia dwoje ludzi po przejściach, którzy trzymają wobec siebie dystans, bo zostali kiedyś zranieni i nie chcą, by się to powtórzyło. Jednak mają szansę przy odpowiedniej współpracy pokonać w sobie pamięć o dawnym cierpieniu i odzyskać radość życia. Wymaga to jednak obdarzenia się zaufaniem, otwartości na zmiany.

Karta tarota 6 Mieczy jako rada

6 Mieczy zachęca do tego, by przyjąć twórczą, otwartą postawę wobec świata. Zapowiada, że jesteśmy w stanie wykreować rzeczy, o których nawet nam się nie śniło. Nie tkwijmy bez celu w przeszłości, która nas ogranicza. Wypróbujmy, do czego tak naprawdę jesteśmy zdolni. 

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Szczęśliwa kobieta leży na łące. W tel widać zachód słońca.
Rozwiąż quiz

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź

Szczęśliwa kobieta leży na łące. W tel widać zachód słońca.

1. Który z tych zespołów lubisz najbardziej?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów