17.07.2018 11:13

Urodziliście się w tym miesiącu? To znaczy, że będziecie grubsi niż inni

Teraz wiadomo już, dlaczego nie możemy pozbyć się nadprogramowych kilogramów. 

Kobiety

Shutterstock

Czy miesiąc urodzenia może mieć wpływ na nasze życie? Wierzy w to niewiele osób, chyba że są zainteresowane astrologią i horoskopami. Zazwyczaj jednak datę urodzin traktujemy jako zwykły dzień, w który możemy urządzić fajną imprezę i spotkać się ze znajomymi i rodziną.

Zobacz także: Tych produktów nie można przechowywać w plastikowych pojemnikach. To może szkodzić zdrowiu

Miesiąc urodzin a skłonności do tycia

Jednak według naukowców miesiąc urodzenia może znaczyć dużo więcej i mieć ewidentny wpływ na nasze zdrowie. Najnowsze badania pokazały dziwną zależność, pomiędzy tym, kiedy przyszliśmy na świat, a tym, czy będziemy w przyszłości borykali się z problemami z wagą. 

Prestiżowy magazyn naukowy "Nature Medicine" opublikował ostatnio ciekawy artykuł na temat problemów z otyłością, który został stworzony na bazie wyników badań. W analizie wzięło udział niemalże 8 tysięcy ochotników, którzy byli badani i obserwowani przez naukowców. Badacze szczególną uwagę zwracali na tkankę tłuszczową i jego rodzaje.

Nie od dziś wiadomo, że w ciele występuje tak zwany biały i brązowy tłuszcz. Pierwszy ma za zadanie magazynowanie kalorii, natomiast drugi spalanie ich. Dlatego właśnie im mniej brązowego tłuszczu w organizmie, tym większe prawdopodobieństwo, że pojawią się problemy z otyłością. 

I tu wracamy do daty urodzenia? Co ma wspólnego z tłuszczami? Naukowcy twierdzą, że osoby urodzone od lipca do grudnia mają więcej dobrego tłuszczu, natomiast te, które przyszły na świat od stycznia do końca czerwca, będą musiały znacznie bardziej postarać się o idealną sylwetkę. 

I co? Znaleźliście się w grupie szczęśliwców? ;)

Zobacz także: Ile godzin dziennie musisz spać, żeby nie przytyć?

W jakim miesiącu masz urodziny?

Zobacz także, jak dobrać dietę do kształtu sylwetki:

Autor: Anna Respondek