Horoskop celtycki 2019. Odkryj magię starożytnych run

Wróżka Katerina 22.11.2018
magia horoskop celtycki
Fotografia: Shutterstock

Horoskop celtycki jest używany w przepowiedniach od wielu lat. Poznaj swoją przyszłość i odkryj swój znak zodiaku w horoskopie celtyckim.

Horoskop celtycki stworzony został przez celtyckich kapłanów, którzy żyli głównie w lasach. Czcili oni bóstwa drzew, zwierzęta oraz przywiązywali dużo swojej uwagi do miejsca w którym mieszkali. Potrafili nawet przepowiadać przyszłość. Ich ogromna wiedza na temat drzew, sprawdzała się podczas ziołolecznictwa. Uważali, że każda osoba przyporządkowana jest odpowiedniemu drzewu. Według nich rodząc się w danym miesiącu oraz roku, człowiek jest podobny do drzewa. Na podstawie właśnie tych obserwacji, sprawdzali charakterystykę poszczególnych drzew i przypisywali je do losów ludzi.

Horoskop celtycki powstał prawie 2 tysiące lat temu. W jego skład wchodzą następujące znaki (drzewa):

 • Jabłoń,
 • Jodła,
 • Wiąz,
 • Cyprys,
 • Topola,
 • Cedr,
 • Sosna,
 • Wierzba,
 • Lipa,
 • Dąb,
 • Leszczyna,
 • Jarzębina,
 • Klon,
 • Orzech,
 • Jaśmin,
 • Kasztanowiec,
 • Jesion,
 • Grab,
 • Figa,
 • Brzoza,
 • Oliwka,
 • Buk.

Sprawdź co przyniesie 2019 rok

Sosna: urodzeni 19-29 lutego, 24 sierpnia - 2 września

Rok 2019 będzie dla ciebie udany pod każdym względem. Zarówno w życiu prywatnym, jak i w pracy wszystko będzie układać się po twojej myśli. W miłości czekają cię duże zmiany, na które nie wszyscy będą gotowi. Jedno jest pewne: poznasz kogoś, dla kogo będziesz chciał zmienić całe swoje życie.

Zobacz także: Miałeś sen o morzu? Przekonaj się, czy zawsze oznacza coś pozytywnego!

Oliwka: urodzeni 23 września

Ten znak zodiaku charakteryzuje się bardzo dużą mądrością. Czasami jednak Oliwki powinny wyjść ze swojej strefy komfortu. Ich życie zawodowe będzie układać się po ich myśli, jednak od czasu do czasu powinny zmienić swoją pracę, aby nie popaść w rutynę.

Leszczyna: urodzeni 22-31 marca, 24 września - 3 października

Leszczyny w 2019 roku będą pomagać bliskim i to właśnie na tym skupią całą swoją energię. Czasem warto również pomyśleć o sobie i bardziej skupić się na swoich potrzebach. Bardzo lubią rozmawiać z innymi, dlatego są świetnymi słuchaczami.

Kasztanowiec: urodzeni 15-24 maja, 12-21 listopada

Horoskop 2019 przewidział dla tego znaku zodiaku wiele atrakcji w nowym roku. Dzięki odpowiedniemu ułożeniu planet, każdy Kasztanowiec znajdzie swoją drugą połowę. Warto również, aby ten znak zodiaku w końcu się otworzył na otaczający go świat i dostrzegł ukryte w nim piękno.

Jesion: urodzeni 25 maja - 3 czerwca, 22 listopada - 1 grudnia

Jesiony są bardzo kapryśne i to właśnie dlatego nie umieją wykorzystać wielu okazji, które daje im los. Na początku roku, bardzo trudno będzie im się dogadać z bliskimi. Warto aby decyzje o ważnych sprawach prywatnych podejmowały dopiero w drugiej połowie roku.

Jarzębina: urodzeni 1-10 kwietnia, 4-13 października

Jarzębiny lubią pomagać innym, dlatego świetnie odegrają rolę negocjatorów podczas rodzinnych sporów, które będą przeważać na początku marca oraz kwietnia. We wrześniu powinny skupić się na sobie, ponieważ jeśli dobrze pokierują swoim życiem, trafi im się niespodziewany zastrzyk gotówki.

Grab: urodzeni 4-13 czerwca, 2-11 grudnia

Ten rok to dla nich zdecydowanie jeden z gorszych okresów w życiu. Graby nie są zazwyczaj przesądne, jednak w tym roku przejdą prawdziwe apogeum. Będą marudne i stale będą uprawiać czarnowidztwo. Muszą szybko zmienić podejście, ponieważ z dotychczasowym nie odnajdą szczęścia.

Zobacz także: Te znaki zodiaku są najgorętszymi kochankami!

Dąb: urodzeni 21 marca

Osoby spod tego znaku są bardzo silne psychicznie, trudno jest je złamać, dlatego świetnie poradzą sobie ze zmianami jakie je czekają w nowym roku. Powinny również skupić się na swoich własnych problemach, które dzięki swojemu zapałowi szybko odejdą w niepamięć.

Wierzba: urodzeni 1-10 marca, 3-12 września

Horoskop celtycki na 2019 jest bardzo optymistyczny dla Sosen. Wszystkie osoby spod tego znaku zodiaku powinny skupić się na sobie i swoich pasjach. Poznawanie nowych osób to dla nich bułka z masłem, dlatego w nowym roku powinny zapisać się na dodatkowe zajęcia artystyczne. To może zaowocować nową znajomością.

Brzoza: urodzeni 24 czerwca

Ten znak zodiaku charakteryzuje się dużą inteligencją, która z pewnością pomaga w osiąganiu zamierzonych celów. Jeśli będą chciały zmienić pracę powinny to zrobić, ponieważ każdy pracodawca będzie zadowolony z takiego nabytku.

Cedr (Platan): urodzeni 9-18 lutego, 14-23 sierpnia

To bardzo opiekuńczy znak zodiaku, powinien jednak czasem pamiętać o sobie. Jeśli skupi się na swoich problemach szybko je rozwiąże i sprawi, że szybko poprawi swoją sytuację życiową.

Topola: urodzeni 4-8 lutego, 5-13 sierpnia

Topola to typ materialisty, dlatego powinien czasem zwolnić tempo, jeśli chce aby jego życie toczyło się trochę spokojniejszym tempem. Warto również, aby Topole zaczęły planować, dzięki temu na wszystko znajdą w swoim życiu czas.

Orzech: urodzeni 21-30 kwietnia, 21 października - 2 listopada

Osoby spod tego znaku zodiaku są bardzo zazdrosne, dlatego w nowym roku muszą trzymać swoje emocje na wodzy. Ich partner może nie wytrzymać ciągłe dopytywania, gdzie był, dlatego warto trochę odpuścić i skupić się na swoich pasjach.

Lipa: urodzeni 11-20 marca, 13-22 września

Ten znak zodiaku jest bardzo towarzyski, dlatego przyciąga ludzi jak magnes. To samo będzie działo się w 2019 roku, utrzyma pozycję duszy towarzystwa. Dzięki swojemu wrodzonemu urokowi z pewnością pozna ciekawych ludzi, którzy będą mieć pozytywny wpływ na ich dalsze losy.

Klon: urodzeni 11-20 kwietnia, 14-20 października

Od nowego roku muszą zacząć myśleć o sobie. Ich dotychczasowe życie skupiało się głównie na uczuciach innych ludzi, dlatego warto w końcu myśleć o swoim dalszym życiu. Dzięki temu ich nastawienie do życia zmieni się, a oni sami będą czuć się znacznie lepiej.

Jodła: urodzeni 2 - 11 stycznia, 5-14 lipca

Osoby spod tego znaku zodiaku są bardzo kapryśne. Często wpadają w złość, co nie zawsze ma dla nich dobre konsekwencje. Czasem powinny się pilnować, żeby nie zaszkodzić sobie i nie wyrządzić krzywdy swoim bliskim.

Jaśmin: urodzeni 1-14 maja, 3-11 listopada

Osoby spod tego znaku zodiaku mają bardzo negatywne podejście do swojego życia. One nie pracują na swój sukces, wręcz przeciwnie wymagają go. Powinny szybko zmienić swoje podejście, ponieważ nie każdy pracodawca będzie zadowolony z takiego myślenia.

Zobacz także: Płakałeś we śnie? To nie zawsze musi oznaczać coś złego!

Jabłoń: urodzeni 24 grudnia - 1 stycznia, 25 czerwca - 4 lipca

Wrodzona atrakcyjność z pewnością przyda się Jabłoni. Potrafi jak nikt zjednać sobie ludzi. Na początku roku będzie musiała rozwiązać kilka rodzinnych spraw, jednak zrobi to szybko i z łatwością.

Figa (Śliwa): urodzeni 14-23 czerwca, 12-22 grudnia

Figa nie lubi przyznawać się do tego, że nie ma racji. To właśnie przez to wdaje się w niepotrzebne spory, których inaczej mogłaby uniknąć. Ten rok może okazać się dość trudny dla osób spod tego znaku zodiaku, ponieważ będzie wymagał od niego więcej pracy niż dotychczas.

Cyprys: urodzeni 25 stycznia - 3 lutego, 26 lipca - 4 sierpnia

Osoby spod tego znaku zodiaku są bardzo pracowite i właśnie dzięki temu zostaną docenione i to na samym początku roku. Cyprysy powinny zadbać o swoje zdrowie, ponieważ mogą szybko łapać przeziębienie.

Buk: urodzeni 23 grudnia

Buk w połowie roku obejmie bardzo poważne stanowisko i dzięki niemu poprawi swoją sytuację życiową. Dobry i sprawiedliwy Buk szybko osiągnie sukces w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Wiąz: urodzeni 12-24 stycznia, 15-25 lipca

Osoby spod tego znaku są bardzo spokojne oraz dobroduszne. Lubią pomagać innym, a co za tym idzie często zapominają o sobie. W roku 2019 ich horoskop będzie bardzo optymistyczny, ponieważ mogą doczekać się zmiany pracy na lepszą.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Znaki zodiaku mogą o tobie powiedzieć równie dużo, co twoje sny. Dlaczego jedna relacja trwa dziesięć lat, inna rozpada się po roku, a w jeszcze inną lepiej w ogóle nie wchodzić. Które znaki zodiaku są dla ciebie toksyczne?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów