Chiński znak zodiaku: Szczur. Dowiedz się, czym się charakteryzuje!

Wróżka Katerina 21.01.2020 AKTUALIZACJA: 30.01.2020
chiński znak zodiaku szczur
Fotografia: Shutterstock

Sprawdź, czym charakteryzuje się chiński znak zodiaku Szczur. Poznaj jego mocne strony, a także dowiedz się, kto znany urodził się w roku Szczura.

Osoby urodzone pod w roku Szczura są bardzo wytrwałe i nawet jeśli na swojej drodze napotykają na przeciwności losu, to zawsze starają się je przezwyciężyć. Szczury są szybkie i bardzo sprytne. Sprawdź, jakie cechy skrywa w sobie ten tajemniczy chiński znak zodiaku.

Horoskop chiński: Szczur

Lata Szczura: 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020.

Szczur jest pierwszym znakiem w chińskiej astrologii, co oznacza, że jest obdarzony silnymi cechami przywódczymi. Lubi przejmować inicjatywę w swoim otoczeniu. Jest odpowiedzialny, dlatego można mu powierzyć nawet najbardziej skomplikowane zadania. Zawsze bierze odpowiedzialność na swoje barki, przez co często nie wychodzi na swoje. Budzi zaufanie w nowo poznanych ludziach.

Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku są pewne siebie i bardzo szybko osiągają wyznaczone cele. Osoby urodzone w roku Szczura mogą pochwalić się również wieloma ukrytymi talentami. W ich głowa trwa nieustająca burza myśli oraz emocji. Szczury lubią być w centrum zainteresowania. Bardzo często wybierają własne ścieżki, które czasami okazują się niezbyt trafnym wyborem. Szczury nie lubią żyć według ustalonego harmonogramu, monotonne życie również nie jest dla nich.

Zobacz także: Horoskop chiński na 2020 rok. Zobacz, co cię czeka w ciągu najbliższych miesięcy!

Szczur - osobowość

Osoby spod tego znaku zodiaku są bardzo aktywne. Lubią pracować na najwyższych obrotach. Większość Szczurów lubi podejmować ryzyko, które często może się im opłacić. Osoby o tym znaku są również bardzo kreatywne zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Trudno jest im przestrzegać zasad, godzą się na nie, dopiero kiedy są im na rękę.

Zalety Szczura:

 • inteligencja,
 • urok osobisty,
 • uprzejmość,
 • wszechstronność.

Wady Szczura:

 • kłótliwość,
 • apodyktyczność,
 • wybredność.

Szczur - miłość

Osoby o tym znaki zodiaku bardzo łatwo nawiązują kontakty z płcią przeciwną. Lubią być komplementowane i czuć pożądanie. Szczury potrafią być bardzo romantyczne, jednak zdarza się im być zaborczymi. Są również otwarte na nowe doznania i lubią eksperymentować w sypialni. Jeśli będą czuć się spełnione, to z pewnością będzie również wierny.

Szczur - kariera i praca

Szczury działają roztropnie, dlatego warto przyjmować od nich rady. Potrafią przewidzieć problemy, które mogą czaić się tuż za rogiem. Chiński znak zodiaku Szczur ma wielkie ambicje, co sprawia, że szybko dostaje awans w pracy na kierownicze stanowisko. Dla Szczurów ważny jest status społeczny, dlatego bardzo szybko chcą wspinać się po szczeblach kariery. Szczur jest znacznie lepszym szefem niż zwykłym pracownikiem.

Szczur - zdrowie

Aktywny i pełen energii Szczur nie może narzekać na swoje zdrowie. Powinien pamiętać jednak o zrównoważonej diecie i regularnych ćwiczeniach, ponieważ są dla niego bardzo korzystne. Tego typu aktywność pomoże mu utrzymać dobre samopoczucie, a także poprawi wydajność.

Kolejność w zodiaku: pierwszy.
Szczęśliwe kolory: niebieski, zielony, złoty.
Szczęśliwe liczby: 2, 3.
Szczęśliwe kamienie: granat.
Planeta rządząca: Jowisz.
Miesiąc przypisany do znaku: grudzień.
Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Strzelec.

Znani ludzie urodzeni w roku Szczura:

 • Galileusz,
 • Scarlett Johansson,
 • Antonio Banderas,
 • Mandy Moore,
 • Carmen Electra,
 • Hugh Grant.

Zgadzasz się z naszym horoskopem?

Zobacz także: Te 4 znaki zodiaku potrafią rozkręcić kłótnię z byle powodu! Co denerwuje je najczęściej?

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

1. Z którym żywiołem się utożsamiasz?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów