Chiński znak zodiaku: Smok. Sprawdź swój horoskop!

Wróżka Katerina 04.02.2020 AKTUALIZACJA: 04.02.2020
horoskop chiński smok
Fotografia: Shutterstock

Sprawdź, jaki masz chiński znak zodiaku i dowiedz się, jaka jest jego charakterystyka. Jakie cechy ma chiński znak zodiaku Smok i dowiedz się, jakie tajemnice skrywa.

Osoby urodzone w roku Smoka charakteryzują się wrodzoną inteligencją, która pomoże w osiągnięciu sukcesu zawodowego oraz prywatnego. Życie stoi przed wami otworem, dlatego osiągniecie, cokolwiek zapragniecie.

Sprawdźcie, jakie jeszcze cechy posiadają osoby urodzone w roku Smoka!

Horoskop chiński: Smok

Lata Smoka: 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024.

Większość Smoków jest bardzo dowcipna i lubiana. Smoki charakteryzują się wrodzoną charyzmą, dlatego tak świetnie idzie im dogadywanie się z innymi ludźmi. Dla nich nie ma żadnych granic, dodatkowo są bardzo ułożone i nigdy nikogo nie zranią. Z każdej minuty swojego życia potrafią wycisnąć wszystko, co się da. Smoki są bardzo energiczne i dlatego sprawiają wrażenie niepokonanych.

Zobacz także: Horoskop chiński na 2020 rok. Zobacz, co cię czeka w ciągu najbliższych miesięcy!

Osoby urodzone w roku Smoka są bardzo cierpliwe, dlatego świetnie sprawdzą się w pracy, w której właśnie cierpliwość gra główne skrzypce. Zodiakalne Smoki nie przepadają za osobami, które chcą sprawować nad nimi władzę. Wtedy zaczną się buntować, co nie będzie wpływać pozytywnie na ich relacje z otoczeniem.

Smok - osobowość

Osoby urodzone w tym roku lubią robić kilka rzeczy naraz. Mają wielkie ambicje, które bardzo często są doceniane przez otoczenie. Smoki są bardzo pewne siebie, dlatego często są absolutnie przekonane co do swoich racji. Potrafią być również bardzo kłótliwe, co może być poważnym problemem ze stworzeniem stabilnego związku.

Smoki są bardzo inteligentne i można by przypuszczać, że zdają sobie sprawę ze swoich słabości. Osoby spod tego znaku zodiaku lubią oszczędzać, jednak czasami może okazać się to zbyt chorobliwe.

Zalety Smoka:

 • sumienny,
 • dokładny,
 • aktywny.

Wady Smoka:

 • nietolerancyjny,
 • wymagający,
 • niecierpliwy.

Smok - miłość

W miłości Smoki potrafią być prawdziwymi romantykami. Są odważne i lubią eksperymentować, dlatego nie trudno jest im zwrócić uwagę na płeć przeciwną. Smoki przyciągają do siebie ludzi, jak magnes. Osoby spod tego znaku zodiaku bardzo chętnie wdają się w romanse i flirty.

Smoki nie lubią być same, jednak lubią różnorodność, dlatego w ciągu swojego życia bardzo często zmieniają swoich partnerów. Osoby o tym chińskim znaku zodiaku nie lubią również rutyny i stagnacje, które mogę pojawić się w długoletnim związku. 

Smok - kariera i praca

Kariera dla Smoków jest bardzo ważna. Większość wolnego czasu Smoki planują swoją karierę zawodową. Mają charakter zwycięzcy, dlatego nawet po wielu porażkach potrafią się podnieść i osiągnąć sukces. Smoki nie boją się ciężkiej pracy, dlatego świetnie sprawdzi się dla nich metoda małych kroków.

Smoki potrafią dostosować się do wielu skrajnych warunków. Mają bardzo rozwiniętą wyobraźnię, dlatego świetnie sprawdzą się w pracy kreatywnej. Osoby spod tego znaku zodiaku nie lubią stagnacji w miłości, pracy również się to tyczy. Ten chiński znak zodiaku bardzo lubi zmiany, które szykuje na nie przewrotny los.

Osoby spod znaku Smoka lubią wydawać pieniądze, szczególnie jeśli chodzi o swoje przyjemności. To właśnie dlatego tak trudno jest im cokolwiek oszczędzić i dorobić porządnego majątku. Smoki zamiast na ugruntowaniu swojego życia pod względem finansowym, wolą robić to, co lubią, dlatego często nie mają zbyt opłacalnej finansowo pracy.

Smoki lubią ryzyko, dlatego bardzo często podejmują je, jeśli chodzi o finanse. Nie stronią od hazardu. Takie zachowanie może być dla nich bardzo zgubne. Chroni je jednak wrodzone szczęście, które zawsze przychodzi w ostatniej chwili.

Smok - zdrowie

Większość Smoków może mieć poważne problemy z odżywianie. Wszystko przez to, że są w ciągłym biegu. Cierpią również z powodu stresu, który dopada je w najmniej spodziewanym momencie życia. Pomocna może okazać się joga lub spacery, które wyciszą i uspokoją zdenerwowanego Smoka.

Kolejność w zodiaku: piąty.
Szczęśliwe kolory: srebrny, złoty, szary.
Szczęśliwe liczby: 1, 6, 7.
Szczęśliwe kamienie: ametyst.
Planeta rządząca: Mars.
Miesiąc przypisany do znaku: kwiecień.
Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Baran.

Znani ludzie urodzeni w roku Smoka:

 • Bruce Lee,
 • Chuck Norris,
 • Keanu Reeves,
 • Shakira,
 • John Lennon,
 • Al Pacino.

Jaki masz znak zodiaku?

Zobacz także: Czym jest biorytm człowieka?

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

1. Z którym żywiołem się utożsamiasz?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów