Chiński znak zodiaku: Pies. Poznaj jego charakterystykę!

Wróżka Katerina 25.02.2020 AKTUALIZACJA: 25.02.2020
horoskop znak zodiaku chiński pies
Fotografia: Shutterstock

Horoskop chiński dla znaku Pies. Dowiedz się, jakie ma cechy charakteru oraz jaki jest człowiek urodzony w roku Psa. Okryj tajemnice tego znaku zodiaku.

Osoby urodzone w znaku zodiaku Psa są bardzo zdolne, wystarczy tylko, że odkryją swoje ukryte talenty. Jeśli urodziliście się w roku Psa, z pewnością osiągniecie wielki sukces.

Sprawdźcie, jaka jest charakterystyka znaku zodiaku Psa i odkryjcie swój potencjał.

Horoskop chiński: Pies

Lata Psa: 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018, 2030.

Psy są bardzo rodzinne, szczere oraz wierne. Na pierwszym miejscu zawsze stawiają innych, dlatego są tak empatyczne. Przez niektórych Psy mogą postrzegane być jako wścibskie i bezczelnej, jednak po bliższym poznaniu okazują się bardzo przyjacielskie i pomocne.

W życiu prywatnym osoby urodzone w roku Psa są bardzo dokładne i skrupulatne. To właśnie dzięki tym cechom mogą osiągnąć, co tylko sobie wymarzą. W pracy potrafią osiągnąć niesamowity sukces, który wypracowują swoją ciężką pracą. Dzięki cierpliwości i wytrwałości mogą być bardzo dobrymi słuchaczami.

Pies - osobowość

Osoby spod znaku zodiaku Psa są uczciwe, sympatyczne i bardzo życzliwe. Są również bardzo lojalne w stosunku do swoich bliskich, dlatego bardzo często zakładają duże rodziny. Niektóre Psy mają problem z komunikacją, dlatego postrzegane mogą być jako osoby zamknięte i wycofane. Jeśli tylko otoczenie okaże mu odrobinę cierpliwości, z pewnością bardziej się otworzą.

Większość Psów chce uczynić otaczający go świat lepszym i bardziej przyjaznym. Myśli, że uda mu się to dzięki pozytywnemu nastrojowi. Nie da się ukryć, że zaraża optymizmem. Jego pozytywny nastrój udziela się innym osobom w jego otoczeniu. Osoby urodzone w roku Psa mają bardzo bogate życie wewnętrzne, są uduchowieni i bardzo często zatapiają się w swoich przemyśleniach. Lubią rozwiązywać problemy i zagadki.

Zalety Psa:

 • wierność,
 • szczerość,
 • lojalność.

Wady Psa:

 • pesymizm,
 • niepokój,
 • podejrzliwość.

Pies - miłość

Osoby spod znaku Psa są nieśmiałe w miłości i lepiej czują się w większych grupach. Zanim zdecydują się wykonać pierwszy krok, muszą upewnić się, że to właściwy krok. Przez większość życia szukają bratniej duszy, dlatego tak trudno jest im otworzyć się na innych potencjalnych partnerów.

Jeśli już odnajdą swoją drugą połówkę, mogą dla niej bardzo dużo poświęcić. Psy w miłości są bardzo szczere, jednak mogą czasami tego pożałować. Kiedy prawdziwie kochają, nie czują żadnych ograniczeń. Są wolni i nieokiełznani.

Pies - kariera

Psy to świetni współpracownicy, na których zawsze można polegać. Jeśli mają dużo obowiązków, dokładnie je wypełniają. Lubią pomagać, czasami aż za bardzo. Koledzy w pracy mogą czuć się przez niego wyręczani. Psy lubią uczyć się nowych rzeczy, dlatego są pracownikami, którzy są bardzo wartościowi. Po szczeblach kariery pną się bardzo szybko, dlatego mogą spotkać się z zazdrosnymi spojrzeniami ze strony współpracowników.

Pies - zdrowie

Psy cieszą się bardzo dobrym zdrowiem, ponieważ na co dzień czerpią z życia bardzo wiele pozytywnych doznań. Osoby spod tego znaku zodiaku uwielbiają aktywność fizyczną, co pozytywnie wpływa na ich samopoczucie. W życiu Psów ważny jest odpoczynek. Większość Psów powinna nauczyć się medytować i wyciszać, dzięki temu ukoją zszargane nerwy i poprawią swój nastrój.

Kolejność w zodiaku: jedenasty.
Szczęśliwe kolory: zielony, fioletowy, czerwony.
Szczęśliwe liczby: 3, 4, 9.
Szczęśliwe kamienie: diament.
Planeta rządząca: Wenus.
Miesiąc przypisany do znaku: październik.
Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Waga.

Znani ludzie urodzeni w roku Psa:

 • Madonna,
 • Uma Thurman,
 • Steven Spielberg,
 • Brigitte Bardot,
 • Elvis Presley,
 • Jacek Kuroń.

Zgadzasz się ze swoim horoskopem?

Zobacz także: Chiński znak zodiaku: Kogut. Poznaj jego charakterystykę!

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

1. Z którym żywiołem się utożsamiasz?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów