Chiński znak zodiaku: Koza. Poznaj charakterystykę tego znaku!

Wróżka Katerina 12.02.2020 AKTUALIZACJA: 12.02.2020
horoskop chiński koza
Fotografia: Shutterstock

Sprawdź, jaki jest horoskop chiński dla znaku Kozy. Czym się charakteryzuje osoba urodzona w roku Kozy, a także co może osiągnąć w życiu zawodowym czy miłosnym.

Osoby urodzone w roku Kozy należą do tych, które dokładnie wiedzą czego chcą. Mają również bardzo dużo talentów, które warto rozwijać, ponieważ mogą się okazać bardzo przydatne w pracy Kozy. Sprawdź, jakie są wasze talenty oraz jak zbliżyć się do wymarzonego celu.

Horoskop chiński: Koza

Lata Kozy: 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015, 2027.

Większość osób spod tego znaku zodiaku jest bardzo elegancka i ułożona. Większość Kóz wie, jak zwrócić na siebie uwagę. Są bardzo opiekuńcze i często mają spokojne usposobienie. Kozy są ciche i lubią stać z boku, obserwując i analizując otoczenie. Kozy lubią wyciągać wnioski, które nie raz im się przydają. Jeśli napotykają jakieś problemy na swojej drodze, potrafią skutecznie je rozwiązać.

Osoby o chińskim znaku Kozy nie lubią zmian i podejmowania decyzji. Szybko przyzwyczajają się do różnych rzeczy i bardzo lubią rutynę. Kozy są bardzo wytrwałe i nie zrażają się, kiedy spotka je porażka lub będą mieć przejściowe problemy. Przyzwyczajone do swojego planu dnia dokładnie planują swoje postępowanie oraz decyzje. Lubią rozmyślać i zamiast bezmyślnie podejmować decyzje, kilka razy analizują swoją sytuację. Mają naturalną zdolność do podejmowania trafnych decyzji.

Koza - osobowość

Osoby spod znaku Kozy trzymają innych ludzi na dystans, z pozoru są bardzo ciche i wycofane, jednak po bliższym poznaniu bardzo zyskują w oczach innych. Koza jest bardzo lubiana w towarzystwie, ponieważ bardzo często można porozmawiać z nią na każdy temat.

Życie Kozy z pozoru może wydawać się nudne i mało rozrywkowe. Po bliższym poznaniu osób spod tego znaku zodiaku okazuje się, że był to błąd. Kozy są jak najbardziej rozrywkowe i przyjacielskie. Osoby spod tego znaku lubią przebywać w towarzystwie, jednak nie lubią być w centrum uwagi.

Zalety Kozy:

 • dobroć,
 • łagodność,
 • otwartość.

Wady Kozy:

 • nieracjonalność,
 • nieodpowiedzialność,
 • pesymizm.

Koza - miłość

Osoby spod tego znaku zodiaku nie lubią samotności. Bardzo ważną rolę w ich życiu odgrywa towarzystwo innych osób, które sprawia, że Koza z nieśmiałej staje się duszą towarzystwa. Najlepszym związkiem Kozy okazuje się ten, który oparty jest na stabilizacji i miłości z oby stron.

Kozy są bardzo skryte i bardzo trudno jest im znaleźć bratnią duszę. Warto, aby się trochę otworzyły na nowe znajomości i podzieliły z innymi swoim życiem osobistym. Nie trzymajcie potencjalnych kandydatów na partnera na dystans.

Koza - kariera i praca

Osoba urodzona w roku Kozy bardzo lubi przebywać w towarzystwie, dlatego najlepiej czuje się w biurze wypełnionym różnymi ludźmi. Idealna praca dla Kóz to miejsce, gdzie będą mogły realizować swoje plany zawodowe. Ten chiński znak zodiaku może okazać się dobrym liderem, szczególnie, że dobrze umie zmotywować swój zespół.

Koza - zdrowie

Osoba urodzona pod znakiem zodiaku Kozy z natury jest bardzo spokojna i nie ma większych kłopotów zdrowotnych. Zawsze uśmiechnięta i zadowolona z życia cieszy się dobrym zdrowiem fizycznym oraz psychicznym. Kozy powinny w swojej diecie postawić na produkty świeże i ekologiczne, dzięki nim utrzymają swoje zdrowie na odpowiednim poziomie.

Świeże powietrze i dużo słońca sprawią, że osoby spod tego znaku zodiaku będą mieć jeszcze więcej energii, a także poprawią swoją kondycję.

Kolejność w zodiaku: ósmy.
Szczęśliwe kolory: czerwony, zielony, fioletowy.
Szczęśliwe liczby: 2, 7.
Szczęśliwe kamienie: szmaragd.
Planeta rządząca: Księżyc.
Miesiąc przypisany do znaku: lipiec.
Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Rak.

Znani ludzie urodzeni w roku Kozy:

 • Pamela Anderson,
 • Bruce Willis,
 • Nicole Kidman,
 • Mel Gibson,
 • Robert De Niro,
 • Mick Jagger.

Co sądzisz o charakterystyce tego znaku zodiaku?

Zobacz także: Horoskop miesięczny na luty 2020! Sprawdź, co czeka cię w ciągu najbliższych tygodni

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

1. Z którym żywiołem się utożsamiasz?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów