Chiński znak zodiaku: Koń. Odkryj charakterystykę tego znaku!

Wróżka Katerina 06.02.2020 AKTUALIZACJA: 06.02.2020
chiński znak zodiaku Koń
Fotografia: Shutterstock

Sprawdź, jaki jest horoskop chiński dla znaku Koń. Czym się charakteryzuje osoba urodzona w roku Konia. Ludzie urodzeni w tym roku są skazani na wielki sukces. Sprawdźcie, jak go osiągnąć w miłości oraz w życiu zawodowym.

Osoby spod znaku zodiaku Konia są bardzo pewne siebie i mają niesamowicie dużo talentów. Wystarczy tylko odkryć kilka z nich i cieszyć się pozytywami, jakie za sobą niosą. Konie mają niebywałe szczęście w życiu, dlatego bez problemu mogą zrobić zawrotną karierę. Sprawdźcie, co jeszcze gwiazdy przewidziały dla tego znaku zodiaku.

Horoskop chiński: Koń

Lata Konia: 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014, 2026.

Konie to jedne z najbardziej szczęśliwych znaków zodiaku. Cechuje je wolność i szybkość w życiu prywatnym oraz zawodowym. Osoby urodzone w roku Konia są niesamowicie aktywne i energiczne. Uwielbiają być w centrum zainteresowania, dlatego bardzo często ich praca polega na interakcji z drugim człowiekiem. Nie unikają spotkań w gronie znajomych i są prawdziwą duszą towarzystwa.

Energiczne Konie mają również duże poczucie humoru. Nic więc dziwnego, że umieją odnaleźć się w każdym środowisku i zjednać sobie ludzi. Osobom urodzonym w roku Konia brakuje niestety wytrwałości. Często powątpiewa w swoje możliwości, co bardzo często przekłada się na relacje z otoczeniem.

Koń - osobowość

Konie są inteligentne oraz bardzo bystre, co sprawia, że potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji. Konie szybko uczą się nowych rzeczy, co ma duży wpływ na wykonywanie kilku zadań jednocześnie. Zdarza się jednak, że nie zawsze Koń kończy to, co zaczął. Ludzie urodzeni w roku Konia są bardzo niezależni i często egoistyczni. Lubią być wolni i nieskrępowani żadnymi obowiązkami.

Osoby urodzone w roku Konia są godne zaufania i bardzo przyjacielscy. Dodatkowo są szczerzy i oddani. Są pełne energii zarówno w pracy, jak i życiu prywatnym. Mogą być dobrym wsparciem dla przyjaciół i rodziny, kiedy pojawiają się problemy. Zawsze wysłuchają i pomogą dobrą radą.

Mają wysokie poczucie własnej wartości, co w wielu przypadkach może być rozumiane jako przejaw bezczelności. Osoby urodzone w tym znaku zodiaku lubią nieść pomoc, kiedy ktoś takowej potrzebuje, dzięki temu czują, że spełniły dobry uczynek.

Zalety Konia:

 • zorganizowanie,
 • niezależność,
 • lojalność.

Wady Konia:

 • upór,
 • gadatliwość,
 • niestałość.

Koń - miłość

Osoby spod tego znaku zodiaku szukają miłości przez większość swojego życia. Na swojej drodze często spotykają ludzi, którymi mogą się zauroczyć, jednak cały czas sądzą, że nie jest to ich druga połówka. Nie stronią również od miłosnych przygód. Bardzo często decydują się na otwarte związki, które nie trwają zbyt długo.

Jeśli już są w związku, potrafią być czułe i bardzo opiekuńcze. Miłosne igraszki często poprawiają im humor. W relacji z partnerem lubią dreszczyk emocji.

Koń - kariera i praca

Osoby spod znaku Konia mają bardzo wiele talentów, dlatego odnajdą się w wielu różnych zawodach. Są niezależne i samodzielne, co świetnie sprawdzi się w miejscu, gdzie wymaga się szybkości działania oraz podejmowania decyzji. Osoby urodzone w roku Konia są bardzo ekstrawertyczne, co sprawia, że bardzo łatwo nawiązują kontakty.

Koń - zdrowie

Konie są zdrowe i niezbyt często zapadają na różne choroby. Osoby spod tego znaku zodiaku są cały czas w ruchu, dlatego jedyne czego może im brakować to trochę odpoczynku. Wystarczy tylko kilka godzin snu więcej i ich życie znowu powróci do normy. Joga i relaksacja powinna poprawić wasz stan psychiczny oraz zdrowotny.

Kolejność w zodiaku: siódmy.
Szczęśliwe kolory: zielony, fioletowy, czerwony.
Szczęśliwe liczby: 3, 4, 9.
Szczęśliwe kamienie: topaz.
Planeta rządząca: Merkury.
Miesiąc przypisany do znaku: czerwiec.
Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Bliźnięta.

Znani ludzie urodzeni w roku Konia:

 • Jackie Chan,
 • Ingmar Bergman,
 • Cindy Crawford,
 • Nelly Furtado,
 • Harrison Ford,
 • Fryderyk Chopin.

Lubicie czytać horoskopy?

Zobacz także: Te 4 znaki zodiaku znajdą drugą połówkę w 2020 roku!

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

1. Z którym żywiołem się utożsamiasz?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów