Chiński znak zodiaku: Wąż. Odkryj charakterystykę tego znaku!

Wróżka Katerina 05.02.2020 AKTUALIZACJA: 05.02.2020
horoskop chiński wąż
Fotografia: Shutterstock

Jakie cechy posiada chiński horoskop dla znaku zodiaku Wąż? Z naszego horoskopu dowiesz się jaką ma charakterystykę oraz w jaki sposób osiągnąć sukces, który został zapisany dla Węża w gwiazdach.

Osoby, które urodziły się w roku Węża to najczęściej takie, które nie boją się wyzwań i są bardzo otwarte na zmiany, które często szykuje dla nich życie. 

Węże w swojej karierze osiągną niebywały sukces. Osoby spod tego znaku zodiaku są bardzo uparte. Mają również wiele talentów w różnych dziedzinach i sferze życia.

Horoskop chiński: Wąż

Lata Węża: 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013, 2025.

Węże są jednymi z najbardziej tajemniczych zwierząt w astrologii chińskiej. Osoby urodzone w roku Węże mają tendencję do planowania wszystkiego w swoim życiu, co nie zawsze jest pozytywnie odbierane przez osoby z jego otoczenia. Węże jednak nie przejmują się opinią innych i można powiedzieć, że interesują się tylko swoją osobą. Stronią od plotek, jednak jeśli już dochodzi do konfrontacji, zawsze starają się być bezstronne.

Zobacz także: Czakry - czym są, kolory, znaczenie i wpływ na nasze życie!

Osoby spod tego znaku są obdarzone wrodzoną mądrości, są bardzo inteligentne i mają wielkie szanse na osiągnięcie w swoim życiu naprawdę dużo. Węże dużo rozmyślają oraz analizują, czasami również zbyt dużo biorą na swoje barki. To może okazać się niezbyt roztropne.

Wąż - osobowość

Osobowość Węża jest bardzo złożona, zdarza się, że nie każdy jest go w pełni zrozumieć. Osoby spod tego znaku kierują się intuicją, na której mogą polegać w większości przypadków. Węże charakteryzują się zdolnościami, o których inne znaki mogą tylko pomarzyć. Potrafią rozszyfrować emocje innych ludzi, które są głęboko skrywane. Łatwo nawiązują kontakty z nowo poznanymi ludźmi. Węże nie lubią być krytykowane przez innych ludzi. Uważają, że negatywne osądy innych mogą być pokierowane zazdrością. Nawet jeśli krytyka jest dokładnie umotywowana, nie mogą sobie z nią poradzić.

Człowiek urodzony w roku Węża jest bardzo pewny siebie, czasami jego zachowanie może okazać się zgubne. Sprawia również wrażenie osoby, która nie daje się zastraszyć, a także takiej, która jest w stanie załatwić praktycznie wszystko. Węże są samowystarczalne, nie potrzebują kontaktu z innymi ludźmi. Zdarza się, że obrane przez Węża cele wymagają ofiar, wtedy nie ma skrupułów, żeby poświęcić kogoś z najbliższego otoczenia.

Zalety Węża:

 • zorganizowanie,
 • mądrość,
 • rozwaga.

Wady Węża:

 • zazdrość,
 • wyniosłość,
 • upartość.

Wąż - miłość

Węże są namiętne, dlatego szybko zdobywają serce swojego wybranka. Uwodzicielskie, eleganckie, a do tego bardzo czarujące. Nie mają problemów ze zdobyciem partnera, jednak nie lubią stagnacji i lubią bardziej przelotne relacje. Należy jednak brać poprawkę na to, że Węże są bardzo wybredne i nie każdego widzą w roli swojego partnera. Wygląd fizyczny ma dla nich bardzo duże znaczenie, inteligencja schodzi na drugi plan.

Większość Węży ma specyficzne poczucie humor, dlatego nie każdy będzie do nich pasować. Ich charakterystyczny sposób bycia również nie każdemu przypadnie do gustu. Partner Węża może być o niego bardzo zazdrosny, ponieważ ten uwielbia flirtować. 

Wąż - kariera i praca

Każdy Wąż jest świetnie zorganizowany, dlatego to pracownik idealny, który sprawdzi się w każdej dziedzinie. Sumienny i staranny, bardzo szybko i trafnie podejmuje ważne decyzje. Węże lubią żyć na pełnych obrotach, jednak nie są nierobami, za które mogą być postrzegane. Mają bardzo duże pokłady kreatywności, co sprawia, że są pracownikiem, którego szuka większość pracodawców.

Pomimo wrodzonej otwartości lubią pracować w pojedynkę, ponieważ nie przepadają brania odpowiedzialności za nie swoje czyny. Jeśli pracodawca zdecyduje się na obsadzenie Węża na odpowiednim stanowisku, będzie bardzo zadowolony. Węże wśród innych pracowników mają opinię osoby lubianej.

Wąż - zdrowie

Pomimo tego, że lubi żyć w biegu, nie przepada za hałaśliwym otoczeniem. Jest bardzo podatny na stres, dlatego powinien pomyśleć o sobie i zacząć od regularnych badań. Jeśli nie zmieni swoich przyzwyczajeń żywieniowych, może doprowadzić do zawału lub ataku serca. Sport, a także zdrowe odżywianie z pewnością pomogą.

Węże powinny wprowadzić do swojego menu dietę lekkostrawną, to pomoże nie tylko utrzymać odpowiednią masę ciała, ale również mocne ciało. Pomocne z pewnością okażą się zajęcia rozciągające czy joga to pomoże zredukować nagromadzony w organizmie stres.

Kolejność w zodiaku: szósty.
Szczęśliwe kolory: czarny, żółty, czerwony.
Szczęśliwe liczby: 2, 8, 9.
Szczęśliwe kamienie: opal.
Planeta rządząca: Wenus.
Miesiąc przypisany do znaku: maj.
Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Byk.

Znani ludzie urodzeni w roku Węża:

 • Charles Baudelaire,
 • Daniel Radcliffe,
 • Bob Dylan,
 • Alfred Nobel,
 • Fiodor Dostojewski.

Czy zgadzasz się z horoskopem?

Zobacz także: Czym jest biorytm człowieka?

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

1. Z którym żywiołem się utożsamiasz?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów