Chiński znak zodiaku: Kogut. Poznaj jego charakterystykę!

Wróżka Katerina 13.02.2020 AKTUALIZACJA: 13.02.2020
Horoskop chiński Kogut
Fotografia: Shutterstock

Dowiedz się, czym charakteryzuje się chiński znak zodiaku Kogut. Odkryj wszystkie tajemnice tego chińskiego znaku zodiaku. Poznaj niezbędne informacje i odkryj głęboko skrywane talenty.

Okazuje się, że ten chiński znak zodiaku jest bardzo uzdolniony. Większość osób urodzonych pod znakiem Koguta posiada wiele różnych ukrytych talentów, które z pewnością są warte odkrycia. Dzięki wytrwałości Kogut jest w stanie osiągnąć bardzo dużo w swoim życiu.

Horoskop chiński: Kogut

Lata Koguta: 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017, 2029.

Osoby urodzone w roku Koguta są wielkimi marzycielami. Mają również dużą tendencję do wypowiadania swoich myśli na głos, co nie zawsze jest pozytywnie odbierane przez otoczenie. Warto by Kogut przemyślał dokładnie to, co chce powiedzieć i upewnił się, czy naprawdę chce powiedzieć to na głos.

Koguty mają wiele pozytywnych cech, najważniejszą z nich jest lojalność, którą obdarzają swoich najbliższych. Można na nim polegać, ponieważ są uczciwe. Osoby spod tego znaku zodiaku są również niebywale towarzyskie. Umieją odnaleźć się w każdej sytuacji. Mają wrodzoną pewność siebie oraz inteligencję, dlatego tak dobrze radzą sobie w życiu.

Kogut - osobowość

Osoby urodzone w roku Koguta są bardzo spostrzegawcze, pracowite oraz utalentowane. Nic więc dziwnego, że Koguty są bardzo zabawne i popularne w towarzystwie. Większość Kogutów jest bardzo atrakcyjnych, dlatego mają bardzo duże powodzenie. Osoby spod tego znaku zodiaku lubią być w centrum uwagi.

Koguty są perfekcjonistami, dlatego nie boją się krytykować osób wokół siebie. Koguty powinny uważać na swoje słowa, ponieważ nie zdają sobie sprawy z tego, że mogą kogoś zranić.

Zalety Koguta:

 • szczerość,
 • odwaga,
 • uczciwość.

Wady Koguta:

 • próżność,
 • narcyzm,
 • drażliwość.

Kogut - miłość

Koguty są bardzo szczere i nie owijają w bawełnę. Są bardzo emocjonalne i nie ukrywają swoich osądów. W miłości Koguty szukają bratniej duszy, przed którą nie będą musiały nic ukrywać. Kiedy osoba spod tego znaku odnajdzie prawdziwą miłość, stworzy stabilny i silny związek.

Osoby spod tego znaku lubią eksperymentować w sypialni i nie lubią stagnacji. Ich partner może być na początku lekko przerażony otwartością Koguta, jednak po jakimś czasie przywyknie, a nawet zacznie razem z nim odkrywać nowe sposoby na uzyskanie satysfakcji.

Kogut - kariera

Koguty bardzo lubią pracować wśród ludzi, ponieważ lubią sytuacje, w których mogą sprawdzić się jako pracownik. Osoby spod tego znaku zodiaku są idealnym współpracownikiem. Jeśli pracodawca zdecyduje się zatrudnić Koguta, będzie mieć oddanego i lojalnego pracownika. Swoje obowiązki wykonuje sprawnie i szybko, co sprawdza się w pracy stresującej.

Kogut - zdrowie

Kogut jest bardzo zdrowy i ma mnóstwo sił witalnych. Bardzo rzadko choruje, ponieważ uprawia wiele sportów, które sprawiają mu radość i poprawiają jego kondycję fizyczną. Najważniejszym zaleceniem zdrowotnym dla Koguta powinien być odpoczynek, ponieważ bardzo często o nim zapomina w natłoku codziennych obowiązków. Kogut powinien zadbać również o zróżnicowaną dietę, a także regularne spożywanie posiłków.

Kolejność w zodiaku: dziesiąty.
Szczęśliwe kolory: brązowy, złoty.
Szczęśliwe liczby: 5, 7, 8.
Szczęśliwe kamienie: cytryn.
Planeta rządząca: Merkury.
Miesiąc przypisany do znaku: wrzesień.
Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Panna.

Znani ludzie urodzeni w roku Koguta:

 • Britney Spears,
 • Gwen Stefani,
 • Mikołaj Kopernik,
 • Natalie Portman,
 • Roman Polansky.

Zgadzasz się z taką charakterystyką?

Zobacz także: Horoskop chiński na 2020 rok. Zobacz, co cię czeka w ciągu najbliższych miesięcy!

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

1. Z którym żywiołem się utożsamiasz?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów