Księżyc przeszedł w fazę zaćmienia. Ma to ogromne skutki dla samopoczucia. Jak może zmienić to nasze zachowanie?

Katarzyna Leszczyńska 18.10.2017
Jak zaćmienie księżyca wpływa na ludzi?
Fotografia: pexels.com

Na co uważać w tym okresie?

Od dawna wiadomo, że ludzki nastrój jest zależny od wielu czynników, między innymi faz księżyca oraz ruchów planetarnych. Można wierzyć lub nie, ale w jakimś stopniu na każdego to oddziałuje. Na początku miesiąca księżyc osiągnął pełnię. Od tej pory znacznie się obniżył. Okazuje się, że dzięki temu przez najbliższy miesiąc będzie zaćmiony. A to wpłynie bardzo mocno na ludzkie samopoczucie.

Najbardziej na ludzki organizm wpływa oczywiście księżyc w pełni. Okazuje się jednak, że również jego przeciwieństwo może oddziaływać na nasze zachowania i samopoczucie. Zaćmiony księżyc działa przede wszystkim oczyszczająco. Sprzyja szczerym rozmowom i wyrzuceniu z siebie w końcu tego, co od dłuższego czasu leży nam na sercu.

Zaćmienie księżyca wpływa na ludzi
Fotografia: pexels.com

Zaćmienie księżyca nie sprzyja podejmowaniu ważnych decyzji

Zaćmienie księżyca może przyczynić się do natężenia rozmyślań. Jeżeli coś od pewnego czasu zaprząta nasze myśli, np. niezakończony projekt lub wahanie się w jakimś temacie – w tym okresie może powrócić ze zdwojoną siłą. Na pewno będziemy chcieli wówczas w jakiś sposób rozwiązać te sytuacje. Nie warto jednak się w to angażować na razie. Lepiej poczekać, aż księżyc zmieni swoją fazę, ponieważ możemy żałować podjętych obecnie decyzji.

W najbliższym czasie możemy odczuć, że nasze życie nie jest stabilne. Przede wszystkim zaćmiony księżyc przyczynia się do jesiennej melancholii. Dlatego też jedyne, na co możemy mieć ochotę, to siedzenie pod kocem z kubkiem herbaty. Może to jest dobry czas na to, żeby o siebie zadbać, np. doleczyć przeziębienie lub po prostu odpocząć. Niektóre decyzje na pewno mogą poczekać do bardziej korzystnych na ich podejmowanie czasów. 

Jak zaćmienie wpływa na ludzi?
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów