01.08.2017 14:04

Polskie morze w obiektywie profesjonalnego fotografa. Takich zdjęć Bałtyku jeszcze nie widzieliście

Polskiego morza w takiej odsłonie jeszcze nie widzieliście. 

Morze Bałtyckie

Fotografia: Instagram/

Też macie wrażenie, że polskie morze nie jest wystarczająco doceniane? Ten fakt próbuje zmienić profesjonalny fotograf, który wraz ze swoją żoną postanowili pokazać wszystkim niedowiarkom, jak wiele do zaoferowania ma Bałtyk. Wojtek i Agata na Instagramie założyli konto @b_a_l_t_y_k, na którym publikują niesamowite zdjęcia Morza Bałtyckiego. 

Para uwieczniła na swoim fotografiach między innymi Chałupy, Hel, Kuźnicę i Jastrzębią Górę. Oglądając dzieła Wojtka trudno uwierzyć, że patrzy się na widoki, które można spotkać w Polsce. Minimalistyczne podejście do prezentowanych krajobrazów, ujednolicona i ciepła kolorystyka oraz wyraziste linie nadają zdjęciom wyjątkowego charakteru.

Pomysłodawcy projektu udzielili dla wywiadu dla portalu F5 i wytłumaczyli skąd pomysł na te zdjęcia. Wygląda na to, że jedenaście fotografii to dopiero początek. 

"

Bardzo często słyszymy narzekania – począwszy od temperatury wody, pogody, parawanów, ludzi, długości zapiekanek we Władysławowie czy korków w drodze na Hel. Naszymi zdjęciami chcemy pokazać, jak tu jest pięknie i że warto tu przyjechać choćby dla samych widoków - mówili Wojtek i Agata w rozmowie z F5. "

A Wy, lubicie polskie morze? 

Czy lubisz jeździć nad polskie morze?