Stacja badawcza na Antarktydzie oferuje pracę marzeń. Kogo szukają?

Sylwia Kropiewnicka 31.12.2018
Krajobraz Antarktydy
Fotografia: Van Meurs Rinie/ East News

Instytut Biochemii i Biofizyki PAN właśnie ogłosił nabór na uczestników 44. wyprawy na Polską Stację Antarktyczną. Brzmi jak praca marzeń?

Antarktyda to z całą pewnością jedno z bardziej fascynujących miejsc na ziemi. Skrajnie niskie temperatury sprawiają jednak, że nie każdy może odwiedzić ten kontynent, nie wspominając już o pracy tam. Jest to jednak możliwe! Instytut Biochemii i Biofizyki PAN do wyprawy na Polską Stację Antarktyczną poszukuje m.in. kucharzy, mechaników samochodowych, elektryków czy informatyków.

Praca marzeń na Antarktydzie

Polska Stacja Antarktyczna szuka pracowników na wyprawę półroczną i całoroczną. Aby spędzić kilka miesięcy na stacji, jak się okazuje wcale nie musisz być naukowcem. Jak wygląda praca na stacji?

Wyprawa półroczna

Na wyprawę półroczną stacja poszukuje m.in. kucharza, pomocy w kuchni, administratora części hotelowej, bosmana, asystenta terenowego, pracowników, którzy będą zajmować się konserwacją i remontem zabudowań oraz sprzętu stacyjnego.

Wyprawa całoroczna

Na wyprawę całoroczną, czyli tzw. grupę zimową stacja szuka m.in. kierownika wyprawy czy energetyka. Potrzebny będzie także elektryk, mechanik samochodowy, informatyk, elektronik, ratownik medyczny, obserwator ekologiczny, obserwator morski, laborant czy operator PTS.

Zgłoszenia można nadsyłać do 13 stycznia 2019 roku.

Polska Stacja Antarktyczna

Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego zastała uruchomiona w 1977 roku. Ośrodek znajduje się na półkuli południowej w archipelagu Szetlandów Południowych. Polska stacja prowadzi badania w takich dziedzinach, jak geologia, geomorfologia, klimatologia, ekologia czy oceanografia.

Zobacz także: Firma z Nowej Zelandii wprowadziła 4-dniowy tydzień pracy. Pracownicy zachwyceni!

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Pracę marzeń można znaleźć nie tylko na Antarktydzie. Jak wygląda ona na Malediwach?

 

 

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów