Seks ma bezpośredni wpływ na zaangażowanie i zadowolenie z pracy

Redakcja 08.03.2017
Kobieta w pracy
Fotografia: Pixabay

Budowanie satysfakcji z pracy wcale nie musi być trudne ani kosztowne. Okazuje się, że może być całkiem przyjemne. 

Seks wpływa na zaangażowanie i zadowolenie z pracy. Dowiedli tego naukowcy z Uniwersytetu Stanowego w Oregon i Uniwersytetu w Seattle w stanie Waszyngton i Uniwersytetu w stanie Oregon pod przewodnictwem Keitha Leavitta.

Przeprowadzili badanie, do którego zaprosili 159 pracowników, którzy byli w związkach małżeńskich. Przez dwa tygodnie, każdego dnia wypełniali dwie ankiety, w których odpowiadali na szczegółowe pytania dotyczące m.in. ich samopoczucia, aktywności seksualnej, czy poziomu zadowolenia z pracy. Efekt? Dość zaskakujący. 

Utrzymywanie zdrowego związku, w którym obecne jest zdrowe życie seksualne pomaga pracownikom w byciu szczęśliwymi i zaangażowanymi w swoją pracę. To przynosi korzyści nie tylko pracownikom, ale również firmom, dla których pracują - powiedział Keith Leavitt, a jego wypowiedź przytacza Oregonstate.edu.

Okazało się, że ci pracownicy, którzy spędzili noc uprawiając seks ze swoim partnerem, następnego dnia w pracy byli w lepszych nastrojach i z większym zapałem i zaangażowaniem wykonywali swoje służbowe obowiązki. Jak podaje Oregonstate.edu, efekt zadowolenia i zapału do pracy w niektórych przypadkach utrzymywał się nawet do 24 godzin i był niezależny od ilości snu. Dotyczył zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Badacze zwrócili również uwagę, jak bardzo w naszym życiu ważny jest seks. Ostrzegają przed pomijaniem go i usprawiedliwianiem się brakiem czasu. Ci natomiast, którzy stres, którego doświadczają w pracy przenoszą do domu, powinni czym prędzej znaleźć odpowiedni balans. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów