Praca marzeń, w której nic nie trzeba robić? Ona naprawdę istnieje!

Julita Buczek 25.03.2019
Göteborg tramwaje w środku miasta
Fotografia: Shutterstock

Ta oferta pracy będzie idealna dla osób, które nie lubią się przemęczać. Nabór na stanowisko startuje już niedługo.

Stanowisko marzeń powstało ze względu na wybudowanie nowej stacji kolejowej w Göteborgu. To niesamowita gratka dla osób, które nie lubią się przemęczać. Jak obiecuje oferta, osobie na nim zatrudnionej nie zostaną powierzone żadne obowiązki służbowe.

Zobacz także: Praca marzeń czeka. 445 tys. złotych za... testowanie luksusowych hoteli w raju

Korsvägen w Göteborgu przechodzi rewolucję

Miasto przechodzi właśnie gruntowną modernizację, której celem jest transformacja z centrum produkcyjnego w centrum kultury. Wiąże się to z problemem zanikającej klasy robotniczej. To właśnie zainspirowało konceptualnych artystów (Simon Goldin i Jakob Senneby) do stworzenia nietuzinkowego projektu, którego efektem jest stworzenie wyjątkowego stanowiska pracy. Osoba, którą wyłonią na podstawie zgłoszeń, otrzyma dożywotnią pracę na szwedzkiej stacji kolejowej.

W projekcie Eternal Employment ma brać udział jeden zatrudniony, który otrzyma konkurencyjne wynagrodzenie z rocznymi podwyżkami i stałą gwarancję zatrudnienia. Artyści ogłosili, że stanowisko będzie pozbawione jakichkolwiek zasad, a także obowiązków. Na czym ma więc polegać wyjątkowa praca? Pracownik ma do wykonania jedno proste zadanie. Wystarczy, że po przyjściu na dworzec włączy zegar, który został połączony z lampami nad platformami, i na koniec dnia go wyłączy. Poza tym zatrudniona osoba będzie mogła spędzać czas, jak tylko zapragnie. Jeśli pracownik postanowi zrezygnować, na jego miejsce zostanie wybrana kolejna osoba.

Eternal Employment zostało sfinansowane przed Public Art Agency Sweden we współpracy ze Szwedzką Administracją Transportową. Goldin i Senneby utworzą specjalną fundację, która będzie nadzorować projekt.

Złożycie CV, kiedy oferta pojawi się w sieci?

Zobacz także: Praca marzeń w zasięgu ręki. Poszukują "testera luksusowych produktów"

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów